Spordikants Avinurme sai teenitud võidu

12 aastat on pikk aeg. Pikk oli see ka Avinurme Gümnaasiumi jaoks, kus kõik 12 pikka aastat suurt võitu TV 10 Olümpiastardi võistluselt koju tuua ei õnnestunud. Tuleb mõista, et aastad pole vennad ja iga kord medalisadu olla ei saagi. Kuid nüüd on võit taas meie õuel.


Suur töö on selle taga õpetajatel ja tegelikult kodulgi. Sest kui on sporti armastavad ja propageerivad vanemad, tulevad sealt ka tervislikke eluviise hindavad lapsed. Ja kui õpetaja või treener on ees motiveeriv, pole kahtlustki, et medaleid hakkab sadama nagu vihma jaanipäeval.

Olgugi et väikeste koolide kategoorias triumfeeris pika spordiajalooga Avinurme, ei saa mööda vaadata Jõgeva ja Põltsamaa vallast, kus spordipisik on nakatanud suure osa kooliõpilastest. Lausa nii kõvasti, et tublid tulemused tulid ka neilt. Sport on meie maakonnas endiselt au sees ja selle eest on koolides ja staadionitel ka kõvasti seistud.

Seda, mis ootab ees tuleval kooliaastal, ei tea täna keegi. Kuid on lootust, et võit ja motivatsioon sportida nakatab neidki, kes veel praegu ketaste, kuulide ja tõkete poole ei vaata. Aga võib-olla suvepuhkusel olles ongi võimalus natuke katsetada ja uurida. Eriti kui on olemas tingimused, mis meie maakonna koolidel on ühed parimad. Kõigist ei pea küll saama tippsportlased, aga sporditutvus ei tee iialgi liiga. Pakub ju sport rõõmu ja kurbust, vahel lausa mõlemat korraga. Nii ei jäänud ka Avinurme õpilased ilma kaotuspisaratest ega võidujoovastusest. Aga see ongi sport.

blog comments powered by Disqus