Spordi lüuhiread

Võitis Sillaotsa talu
Põltsamaa harrastusvõrkpallurite selle aasta esimesel saaliturniiril mängisid esikohale kolm võrdset võistkonda: Lustivere külaselts, Sillaotsa talu Võisiku külast ja Goroskode-Talumetsade perevõistkond Põltsamaa linnast. Finaalmängus võrdlesid teineteise oskusi kaks võimsat võistkonda. Avageimis olidheas mänguhoos Sillaotsa talu mängijad Liisi Eglit, Kai Jõemets, Kristo Kõkkur, Andrus Savotskin ja Villu Ojassalu, võites geimi 25: 15. Teine geim kaotati 19:25, kuid turniir võideti.

Eelmisel aastal kõige rohkem esikohti saanud Kuuri talu võistkond eesotsas Juss Maureriga mängis samal ajal võrkpalli Soomes.

Tartumaa 3-punktiline võit
Põltsamaal kohtusid kohvikus Rivaal teist korda Tartumaa ja Jõgevamaa rahvaliitlaste ja neile pöidlahoidjate 10-liikmelised malevõistkonnad (8 meest ja 2 naist). Omavahel mängiti 2 partiid. Jõgevamaale tõid 2 punkti Eduard Rumvolt Puurmanist ja Villu Ojassalu Põltsamaalt, 1,5 punkti põltsamaalane Paul Evard ja 1 punkti aidulane Valdo Plink, kes mängis mõlemad partiid viiki Tartumaa ühe tunnustatuma spordiorganisaatori Heino Sepaga.

Kohtumise võitis Tartu 11,5:8,5.

Tihe konkurents
Põltsamaa bridziturniiridel on auhinnaliste kohtade pärast käinud tihe rebimine kolme paari vahel, kelleks on Peeter Jaani-Kalle Ojassalu, Jaan Sutt-Villu Ojassalu, Mihkel Viirelaid Lembit Kapp.

Veebruaris ja märtsis lubasid osaleda ka Võhma, Paide ja Koeru bridzisõbrad.

Esiviisik tihedalt koos
Põltsamaa piirkonna saskuturniiridel on selle aasta kahes esimeses ringis kaasa teinud 60 huvilist, nende hulgas 3 õrnema soo esindajat. Juhtgrupis on praegu kuusik-Vingissaar Kõost ning põltsamaalased Siilbek- Altoja, Juhandi-Koho, Sutt-Ojassalu. (Sutt on pärit Pajusist). Punkte on neil vastavalt 128, 127 ja 124. 124 punkti on tabelis ka Roosil-Jürgensteinil Kõost.

Kolmas ring mängitakse 15. veebruaril kell 18 Kolga-Jaanis.
OSKAR PURI

Kaks alavõitu pealinlastele
Eest Spordiveteranide Liidu I talispordipäeval möödunud laupäeval Adaveres võisteldi uisutamises kolmes meeste ja kahes naiste vanusegrupis, teatesuusatamises, saanilükkamises kiiruse peale, lauatennises võistkondlikult ja mälumängus.

Uisutamises olid Jõgevamaa võistlejaist esimesed Kaja Jürissaar vanusegrupis 35-45 aastat ning Aivar Kamenjuk vanuseklassis 40-49 aastat.

Teised kohad sõitsid välja adaverelane Mai Aun (vanusegrupp 46 aastat) ja Villu Ojassalu (60 ja vanemad).

Võistkondlikult kogus Jõgevamaa 40, Tallinn 36 ja Valgamaa 31 punkti.

Teatesuusatamises oli Valgamaa võit mäekõrgune Jõgevamaa ja Tallinna ees. Äärmiselt tasavägine oli saanilükkamisevõistlus. Esikoha said pealinlased, 0,1 sekundi võrra jäi maha Valgamaa, kolmas koht jäi Jõgevamaale.

Lauatennises domineeris pealinn, kelle esinumbrid olid Elle Õun ja Taago Puntso. Jõgevamaa võitis Järvamaad 3:2 ja Valgamaad 3:1 ning oli teine.

Mälumängus kogusid võrdselt 34 punkti Viljandimaa ja Jõgevamaa (Ago Kallalndi, Jaak Valdre, Raivo Lehiste, Mart Vellamaa). Lisaküsimus tõi esikoha mulkidele.

Esikolmikusse jõudnuid autasustati medalite ja diplomitega, alade võitjaid võistkondi Aimur Sääritsa valmistatud mälestusplaadiga.

Spordipäeva igakülgse õnnestumise tagasid peakohtunik Uno Valdmets ja kohtunikud Anar ja Väino Treiman, Kadi Türk, Pilleriin Kamenjuk Iris Piirak ja Gerda Saago. Mälumängu muutis huvipakkuvaks Tõnis Laisaar.

VILLU OJASSALU

Kabeuudiseid
Et tõsta huvi kabemängu vastu ja valmistuda vabariiklikeks võitlusteks ( Eesti veteranide MV, talimängud), toimuvad maakonnas Jõgeval Kaitseliidu saalis järgmised turniirid.
13. veebruaril algusega kell 10.00 VIII Jaan Kaukveri memoriaalturniir.
12. märtsil algusega kell 10.00 maakonna veteranide MV.

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus