Spordi lühiridu

Mare Plakso tõi meile hõbeda

Eesti spordiveteranide kabe meistrivõitlustel osales 12 võistkonda suuruses 3+1. Jõgeva esindus saavutas 34 punktiga V koha. Ettepoole jäid Järvamaa, Ida-Virumaa, Narva ja Tartu I, punkte vastavalt 42, 38, 36 ja 36.
Naistest kogusid võitjatena nii Piret Viirelaid kui ka meie Mare Plakso 12 punkti 16st.
Järgmistel oli 3 punkti vähem, need olid Aime Ilmsalu Jõhvist, Riina Jaanuska Tartust, Aili Visnapuu Tartust ja Juta Raudsepp Pärnust.
Mehi osales 37, meie kolmikust oli parim Kalle Lokk 8 punktiga. Ainult punktiga jäid maha Kaarel Ots ja Urmas Visk.
Võitjatena kogusid 12 punkti Ain Rool Paidest ja Arvo Rist Hiiumaalt. Järgnev nelik sai ainult punkti vähem, need olid Ardu Treinbuk (Narva), August Morozov (Pärnu), Mardor Haljas (Rakvere) ja Aleks Serõn (Jõhvi).

Kabeuudiseid memoriaali IV etapilt

Enn Rüütsalu IV mälestusturniiril oli osalejaid 27.
Üheksa mänguvooruga kogus Algo Laidvee Tartust 14 punkti 18st. Teine ja kolmas olid võrdselt 12 punktiga Orme Kaul Rakverest ja Taivo Rist Tallinnast.
Meie parimad olid võrdselt 9 punktiga Kalle Lokk, Kaarel Ots ja Urmas Visk.
Nelja etapi kokkuvõttes on esikolmikus Algo Laidvee, Maldor Haljas ja Enno Eerma, punkte vastavalt 191, 189 ja 187 204 võimalikust.
Järgmine kabeüritus toimub spordihoones Virtus 5. mail algusega kell 10.00, kui peetakse V jõgeva lahtised meistrivõistlused brasiilia kabes vabariigi paremiku osavõtul.

SULEV LUHTNoorjalgpallurid edukad

Põltsamaa Spordi A-klassi noorjalgpallurid alustasid edukalt vabariigi meistrivõistlusi. Tallinnas võideti 8:2 FC TVMK II, koduväljakul aga koguni 9:0 Tallinna Kalevit, keda treenib Avo Sarap.
II liigas on kaks kohtumist Lõuna-Eesti ringkonnas (osaleb 12 meeskonda) pidanud Jõgeva Tähe ja Põltsamaa Sport. Tähel on võistlustabelis kaks võitu, Spordil võit ja kaotus.

Võrkpallivõidud pealinna

Spordiklubi Elion pidas käesoleva aasta meistrivõistlused võrkpallis Põltsamaal Felixhallis. Pealinna võrkpallurid võitsid esikoha nii meeste kui segavõistkondade turniiril. Jõgevamaalased seekord esikolmikusse ei jõudnud. Võitnud meeste võistkonnas oli parim mängija Rakvere Rivaalis kolmel korral Eesti meistriks tulnud Andres Lehtsaar.

Kuuri talu järjekordselt parim

Põltsamaa perede ja sõpruskondade võrkpalliturniiril märtsis ja aprillis pidid teised võistkonnad taas tunnistama Võisiku küla Kuuri talu võrkpallurite üleolekut. Kapteni rollis on endiselt Juss Maurer.

Kaks liiderpaari

Maakonna meistrivõistlustel bridzis paaridele on mängitud neli vooru. Liidrikohta hoiavad Mihkel Viirelaid-Lembit Kapp ja Kalle Ojassalu-Jüri Mek?un.

Paremad saskumängijad saavad tasuta kardisõidud

Laupäeval, 28. aprillil peetaval saskuturniiril Kuningamäel on Peeter Kallasmaa välja pannud kolm eriauhinda. I kohale tulnud paar saab kartautol tasuta sõita 6, II kohale tulnud 5 ja III kohale tulnud 3 ringi.

OSKAR PURIContrale kolm medalit lisaks

Lisaks talvistelt Eesti meistrivõistlustelt võidetud 11 medalile võitsid Contra kergejõustiklased Kõrvemaal toimunud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustelt kolm medalit. Noormeeste A-klassi 2000 m jooksus tuli koguni kaksikvõit, kuldmedal riputati kaela Pala noormehele Allar Lambile ja hõbemedal Luua noormehele Eno Vahtrale. Kui veel arvestada, et Eno vend Ago oli tublil üheksandal kohal, siis kuu aja pärast toimuvatel Eesti noorte teatejooksude meistrivõistlustel on meie meeskond 4×1500 m distantsil kindel favoriit.
Viljar Vallimäe pidi noorsooklassi 5000 m distantsil seekord tihedas fini?iheitluses leppima kolmanda kohaga. See on Viljaril juba kaheksateistkümnes Eesti meistrivõistluste medal.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus