Spordi lühiread

Kergejõustikuveteranid Tartus
Tartu kergejõustikuveteranide kutsel mängisid ülikoolilinnas võrkpalli Jõgeva ja Põltsamaa piirkonna kergejõustikuveteranid. Jõgeva piirkonnast mängisid nooruslikult Maret Piirak ja Aavo Leppik Jõgeva linnast, Urve Rillo ja Ülo Kuusk Palamuselt, Rein Jõeveer ja Ivar Karina Tabiverest. Põltsamaa piirkonnast olid tublid Helle Võsu Puurmanist, Kalev Pedajas Kamarist, Aili Tamberg, Mihhail Somelar, Villu Ojassalu, Viljo Emajõe, Viljar Päevil Põltsamaalt. Kõik kolm kohtumist olid ülimalt pingelised ja lõppesid tulemusega 2:1. Esikoha sai Põltsamaa, teiseks jäi Jõgeva ja kolmandaks Tartu.

Raamatukoguehitajad võidukad
Põltsamaa spordikooli võimlas sai teoks sõpruskohtumine võrkpallis Põltsamaa raamatukogu ehitajate ja linnavalitsuse töötajate ning volikogu liikmete vahel. Viimased saatsid palliplatsile linnapea Jaan Aiaotsa, linnavalitsuse liikme Margus Ääremaa, volikogu esimehe Raul Kirseli, ehitusnõuniku Ville Tamme ja volikogu liikmed Mart Joosepi ning Villu Ojassalu.
Ehitajad, keda oskuslikult dirigeeris Eestimaa rahvaliigas Koeru meeskonnas mängiv Andrus Karro, võitsid 2:0.
Lähemal ajal peetakse teistkordne, niinimetatud sarikatekohtumine.

Noortespordis edukam Põltsamaa linn
Jõgevamaa noorte meistrivõistlustel 2003. aastal võisteldi 16 spordialal. Võistkondlikku arvestust peeti meeskondade, linnade ja valdade vahel. Kõige rohkem võistkondi (12) võistles kevad- ja sügisjooksukrossis, kergejõustikus (9), korvpallis (8). Saalihokis võistles vaid 2, võrkpallis, males ja lauatennises 4 omavalitsust. Ühestki noorte võistlusalast ei võtnud osa Kasepää vald.

Kõikidest spordialadest läks üldkokkuvõtte tegemisel arvesse 2 paremat sportmängu ja 4 paremat spordiala. Põltsamaa linn kogus 153 punkti, olles esimene kergejõustikus, võrkpallis ja maadluses, teine jalgpallis, jalgrattakrossis ning kevadjooksukrossis. 144 punkti kogusid nii Jõgeva kui ka Põltsamaa vald, neist Jõgeva vald oli esimene korvpallis ja ujumises. Põltsamaa vald oli esimene jalgpallis. Jõgeva linna kontosse jäi 142 punkti ning esikoht saalihokis. Tabivere vald kogus viiendana 140,5 punkti, olles võidukas jalgrattakrossis. Kuuenda punktisumma (131,5) sai Puurmani vald. Palamuse vald oli võidukas jooksukrossides, teine kergejõustikus, kolmas suusatamises, kuid mitteosalemine sportmängudes jäätis valla 96 punktiga seitsmendaks. 10. koha saanud Pala vald oli aga esimene suusatamises.
OSKAR PURI

Jõgeva vald finaalis
Edukalt esines Jõgeva valla kabekolmik Eesti valdade XII talimängude Koeru alagrupis. Neid on lauamängudele üldse kokku neli.
Seitsme esinduskolmiku hulgas saavutati II koht ja pääs finaali 12 parema hulka. Võitjaks tuli korraldaja Koeru vald, alistades kõik kuus vastast ja kogudes 15,5 punkti, kaotama ainsatki partiid. Meeskond koosnes ainult Eesti meistritest, nii I, II kui naiste laud. Teisena kogus Jõgeva vald 11,5 punkti, kolmandana Luunja vald 11 ja Tartu valla II võistkond 9,5 punkti.
I laua parim oli A.Tull ning neljas Kaarel Ots. II laual A. Rool Sulev Luhti ees, naiste laual P. Viirma Taimi Pihelpuu ees.
Lauatennises osales 12 võistkonda. Finaali said Viimsi, Jõelähtme, Tähtvere ja V-Nigula valla kolmikud. Jõgeva oli 8. ja Põltsamaa 10.
Males oli võistkondi 7, finaali sai V-Nigula, Luunja ja Saku vald.
Talimängude finaal on 14.-15. veebruaril Väike-Maarjas. Kabetajad mängivad jälle 7. Veebruaril kell 10 Kaitseliidu saalis. Selgitame parimad maakonna veteranid.
SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus