Sotsiaaltöötajad said ministrilt tänukirjad

Seoses läheneva sotsiaaltöötajate päevaga, mida tähistatakse 17. märtsil, andis Jõgevamaad külastanud sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt seitsmeteistkümnele  staažikamale sotsiaaltöötajale üle tänukirjad. Ettepanekud tunnustamiseks tulid omavalitsustest. 

Jõgeva maavalitsuse saalis toimunud tunnustamistseremoonia sissejuhatuseks esinesid väikese kontserdiga Jõgeva muusikakooli õpilased Eha Niglase juhendamisel. “Sotsiaaltöö vajalikkusest ning selle ala inimeste panusest oleks tarvis märksa sagedamini ja järjepidevamalt rääkida. Peaksime üksteise vastu  palju rohkem tänulikkust üles näitama. Sellega pole justkui harjutudki. Mul endal oli hiljuti juhus, kus tahtsin “Kiida teenindajat” kuu raames viisakale ja tragile kassapidajale kiitust kirjutada. Tema aga ehmus, kui tema nimesilti lugesin, sest arvas, et hakkan teda kritiseerima,” rääkis minister.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev soovis sotsiaaltöötajatele jätkuvat vaimujõudu, hoolivust ja kaastunnet. “Olge ikka kättesaadavad inimestele, kes abi ja hoolimist vajavad,” ütles ta. Tunnustamistseremoonial osales ka Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.

Tabivere vallavalitsuse sotsiaaltöö vanemspetsialist Eve Tepaskent tunnistas, et ministri tänukiri oli väga meeldiv üllatus. “Märkamises on sõnum sellestki, et oled oma tööd pühendumisega ja õigesti teinud ning sinuga ollakse rahul,” lisas ta.

“Iga inimene vajab tunnustamist. Selline märkamine teeb ju igaühe südame soojaks. Mõne keerulise olukorra puhul on sotsiaaltöötajatel väga keeruline ajakirjanduses oma otsuseid ja tegevust põhjendada, sest isikuandmed peavad olema kaitstud. Seda silmas pidades on positiivne tähelepanu meile eriti oluline,” kinnitas Jõgeva vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist Luule Palmiste.

“Sotsiaaltöö muutub mahukamaks ja mitmekülgsemaks ning on suuresti ka seadusandlusega määratletud. Väga oluliseks pean ka, et mõned inimesed oma elu parandamiseks oma harjumusi muudaksid. Seda on aga tarvis teha igaühel ise. Meie saame vaid soovitusi anda,” lisas ta.

“Minister on omal alal tugev praktik ja valdab aktuaalseid teemasid. Mõistagi tõi tänukiri positiivseid emotsioone,” ütles Torma vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist Marika Kalm, kelle sõnul on selles valdkonnas väga oluline ka meeskonnatöö. Puurmani vallavalitsuse sotsiaaltöö ja lastekaitse peaspetsialist Karmen Allev ütles omalt poolt, et on tänukirjast väga liigutatud. “See tunnustus on ilus kummardus kõigile sotsiaaltöö tegijatele,” kinnitas ta.

Meeldivaks üllatuseks nimetas tänukirja ka Jõgeva linna sotsiaalmaja juhataja Eve Viks, kes lisas, et tunnustus ergutab oma töösse veelgi rohkem panustama.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus