Sotsiaalminister: Haigekassa maakondlikud bürood peavad jääma

Sotsiaalministri sõnul on oluline, et võimalus saada nõu ja esitada avaldusi oleks lihtne ja kättesaadav kõigile. ?Inimestele, kes ei saa internetti kasutada, on maakondlik klienditeenindus oluliseks toeks. Haigekassale esitatavaid blankette ja avaldusi saab jätkuvalt ka Eesti Posti kontoritest kõikjal üle riigi. Haigekassa jätkab andmete ja info vahetamise laiendamist läbi elektrooniliste kanalite, nii et inimene ei pea paljudel juhtudel enam ise klienditeenindusse kohale minema, seega paraneb jätkuvalt nii teenuste kui info kättesaadavus,? sõnas Aab.

Aabi sõnul võib kaugemas tulevikus kaaluda ka maakondlike teenuste üleviimist büroodest välja, kuid see otsus peab olema põhjalikult läbi analüüsitud ja kohalikul tasandil kooskõlastatud.

Haigekassa vahetab andmeid elektrooniliselt Sotsiaalkindlustusameti, Töötukassa ja Töötuskindlustusfondiga, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tööinspektsiooniga. Lähiajal algab andmete elektrooniline vahetamine rahvastikuregistri ning maksu- ja tolliametiga. Juba 1. aprillist lihtsustub tänu koostööle maksu- ja tolliametiga oluliselt FIE ravikindlustuse taotlemise kord.

Katrin Pärgmäe,
Sotsiaalministeerium

blog comments powered by Disqus