Sotsiaalkeskus Elukaar läbis põhjaliku uuenduskuuri

Jõgeva sotsiaalkeskuse Elukaar kahekümne tegevusaasta vältel tehtavad suuremad nüüdisajastamistööd on hiljuti lõppenud. Paigaldati tänapäevane katus, soojustati ja värviti fassaadi esiosa.

Jõgeva sotsiaalkeskuse Elukaar juhataja Heli Raevaldi sõnul paigaldati hoonele asbestivaba eterniitkatus. “Senine katus, samuti eterniidist, oli vananenud.”

Esifassaad värviti kolme värvi – kollase, virsikuvärvi ja hallika tooniga. “Värvid pakuvad silmale ilu ja puhkust. Kõige olulisemaks tuleb aga pidada fassaadi soojustamist, mille tulemusena vähenevad loodetavasti küttekulud. Näiteks olen juba märganud, et mu kabinetis ei tarvitse soojade ilmadega üldse radiaatoreid sisse lülitada,” rääkis Raevald. Sotsiaalkeskuse Elukaar nüüdisajastamiseks vajaliku projekti koostas Sirje Projektbüroo, ehitustööd tegi Jõgeva Ehitus. Uuendamiskuur kestis neli kuud. Selleks kulunud 135 000 eurot saadi asutuse omavahenditest ja võeti ka pangalaenu.

Veel märkis Heli Raevald, et hoone ökonoomne haldamine ja kulude kokkuhoid võimaldas jätta sotsiaalkeskuses Elukaar koha hinna 2017. aastal samale tasemele nagu see oli 2016. aastal. “Seoses piirkonna elanike üldise vananemisega ja vajadusega pakkuda kvaliteetset sotsiaalhooldusteenust vajaks Elukaar ka juurdeehitust. Võimalik, et plaan õnnestub teostada olukorras, kus Jõgeva linn on uue loodava omavalitsuse, Jõgeva valla, koosseisus. Unistada tuleb julgelt,” ütles Heli Raevald.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus