Sõpruse pargis heisati olümpiakomitee lipp

?Eesti Olümpiakomitee lipu ja selle heiskamise õiguse sai Sihtasutus Põltsamaa Sõpruse Park sellepärast, et pargis seisab Tauno Kangro kavandatud ja EOK toetusel rajatud monumentaalskulptuur ?Tee Olümposele?, mille sammastele on kirjutatud kõigi Eesti olümpiamedalistide nimed ning mille jalamil on austatud ja austatakse ka tulevikus meie olümpiasangareid,? ütles Sõpruse pargi rajaja, teenekas spordimees Ants Paju.

Ka 1980. aasta Moskva olümpiamängudel kolmikhüppes kulla võitnud Jaak Uudmäe tõdes, et teist sellist ?olümpiakallakuga? parki ei ole Eestimaal ega pruugi olla terves maailmaski. Ning et sellepärast on sellises pargis olümpiakomitee lippu heisates üsna eriline tunne. Allar Lamp pälvis olümpiakomitee lipu heiskamise au kui maakonna mullune parim noorsportlane.

Kätelnud pärast lipuheiskamist, said Uudmäe ja Lamp sama toimingut peatselt taas korrata: siis, kui Uudmäe autasustas Lampi kui sealsamas Sõpruse pargis toimunud aastajooksu võitjat. Aastajooksu distantsi pikkuseks oli mõistagi 2007 meetrit ning ühtekokku võttis sellest osa 11 jooksjat. Võitja sai auhinnaks Ants Paju poolt välja pandud Eesti Panga 100-kroonise olümpiamängudele pühendatud hõbemündi. Veel toimus pargis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi klassidevaheline pendelteatejooks.

Toimekas tervisepäev

Sõpruse pargis toimunu pani tegelikult punkti toimekale Põltsamaa tervisepäevale, mille korraldas Jõgeva maavalitsus koostöös paljude abilistega. Tervisepäevalised said osaleda 21-kilomeetrisel jalgrattamatkal marsruudiga Põltsamaa-Kamari-Külmoja-Võisiku-Esku-Põltsamaa, seitsmekilomeetrisel jalgsimatkal ja orienteerumismatkal mööda Põltsamaa linna. Viimane oli mõeldud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi I-VI klassi õpilastele ning selle käigus tuli läbida kuus kontrollpunkti.

Tervisepäeval osalenute vahel loositi Sõpruse pargis välja hulk auhindu, nagu näiteks Kuremaa ujula külastamise võimalus, Felixhalli võimla, jõusaali ja sauna kasutamise võimalus, tasuta autopesu. Võis aga saada ka kolme kuupmeetri sõnniku omanikuks. Kui Jaak Uudmäe Kuremaa ujula külastuskordi välja loosides Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IIIb klassi sedeli välja tõmbas, kostus selle klassi õpilaste leerist igatahes vägevat võidukisa: ju siis oli auhind lastele väga meeltmööda.

Teine aastapäev

Algas aga tervisepäev Põltsamaa kultuurikeskuse juurest, kus tähistati Jõgevamaa liikumisharrastuse ja tervisespordi kokkuleppe teist aastapäeva. Kokkuleppe allkirjastasid Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann, maavanem Aivar Kokk, Eesti Koolispordi Liidu president Erika Salumäe ja teised asjaomased isikud mäletatavasti 12. mail 2005 Palal. Kokkuleppe esimest aastapäeva peeti mullu sealsamas, teist aastapäeva otsustati pidada aga Põltsamaal koos sealse tervisepäevaga. Kokkuleppe aastapäeval vaadatakse nimelt üle kõigi asjaosaliste poolt senini tehtu ning võetakse uusi kohustusi. Seda tehti laupäeval Põltsamaalgi.

Eesti Olümpiakomitee lubas näiteks toetada tänavu toetada Jõgevamaa Spordiliitu Kalju 50 000 krooniga, millest 30 000 eraldatakse kohalike spordi- ja liikumisharrastuse projektide toetuseks, 10 000 krooni ulatuses toetatakse Jõgevamaa koolide spordivõistlusi auhindadega, 7000 krooni ulatuses eraldatakse spordiliidule Kalju spordiraamatuid ja EPL Spordilehe tellimiskuponge spordirahva premeerimiseks ning 3000 krooni ulatuses korraldatakse Jõgevamaa sportlikemale perekonnale preemiareis Tallinnas toimuvale tippspordivõistlusele.

Jõgeva maavanem Aivar Kokk teatas, et maavalitsus kavatseb jätkuna mullusele võrkpalliplatside rajamise projektile käivitada tänavu korvpallilaudade projekti: iga omavalitsus saab ühe korvpallilaudade komplekti.

?Kuigi ka kaasaegsed sisehallid on tähtsad, on väga olulised ka võrkpalliplatside sugused lihtsad välispordirajatised,? ütles Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt. ?Kui kuhugi selline rajatakse, siis hakkavad noored seal kohe niisama istumise asemel palli taguma.?

?Tervisespordi kokkuleppe positiivne mõju seisneb minu meelest selles, et ükshaaval oma nurgas tegutsemise kõrval on spordirahvas hakanud palju rohkem koostööd tegema ning mitte ainult üksikute tippsportlaste kasvatamiseks, vaid ka liikumisharrastuse rahva hulgas populaarsemaks tegemiseks,? ütles Aivar Kokk. ?Maavalitsuse eestvedamisel korraldatavad tervisepäevad muutuvad üha rahvarohkemaks: kui algul osalesid neil enamasti lapsed, siis nüüd on liitunud ka täiskasvanud. Väga paljud inimesed on liikumisharrastuse juurde tulnud tänu kergliiklusteede ehitamisele maakonda.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus