Soovijatel on võimalik toetada Adavere kiiruisutajate arengut

 

Käivitatud on heategevusaktsioon Saskia Alusalu ja teiste Adavere kiiruisutajate toetamiseks. Soovijatel on võimalik annetada oma võimalustele vastav summa, mis läheb kas konkreetse uisutaja või kogu Adavere uisuspordi toetuseks, samuti on oodatud igasugune muu abi.

Adavere kiiruisutajate edusammud on viimastel kuudel taas tõmmanud üleriikliku meedia ja spordihuviliste tähelepanu sellele klassikalisele talispordialale, mis pärast olümpiavõitja Ants Antsoni saavutusi Eestis aastakümneid varjusurmas oli. Saskia Alusalu, Mart Markus, Marten Liiv ja Aleks Luik on sel hooajal korduvalt uuendanud Eesti rekorditabelit. Saskia Alusalu tegi oma esimesed stardid täiskasvanute MK-sarja etappidel ning ees seisab tema debüüt mitmevõistluse EM-võistlustel. Marten Liiv, Aleks Luik ja Mariin Sarap osalevad juunioride MK-sarja etappidel ning täidetud on ka juunioride MM-võistluste normatiivid. Peale on kasvamas ka juba järgmine põlvkond – Sten Miljand, Kermo Voitka ja Tuuli Vaher on kanda kinnitamas omavanuste maailma paremate hulgas. Eesti kiiruisutajate peaeesmärgiks on olla vähemalt ühe sportlasega esindatud 2018. aastal Lõuna-Koreas Pyeongchang’is toimuvatel taliolümpiamängudel.

Eesti edukate kiiruisutajate arenguks ei piisa enam harjutamisest Adavere väikesel, 250-meetrisel rajal ning üksikutest rahvusvahelise uisuliidu jäälaagritest, vaja on leida pikemaajalisi treenimisvõimalusi välismaal. Saskia Alusalu õpib ja harjutab kolmandat aastat Saksamaal Inzelli kiiruisuakadeemias ning sama tee tuleb ilmselt ette võtta ka teistel tippudel. Osaliselt rahastab akadeemias õppimist uisuliit, osa summast tuleb sportlastel endil leida. Sellest nõudest tulenevalt sündiski ala fännide hulgas idee saada Saskia Alusalu ja teiste Adavere uisutajate abistamiseks vajaminevad summad kokku eraannetuste abil.

Uisutreener Väino Treimani sõnul on kogutud juba 1000 eurot.  Treiman on avanud annetusteks pangakonto, kuhu laekuvad summad suunatakse edasi vastavalt annetaja soovilePangakonto: EE071010011662584228

Saaja: Väino Treiman

Selgitusse lisada “kiiruisutajatele” või kui soovitakse toetada konkreetset sportlast, tuleb kirjutada tema nimi.

Lisainfo: Väino Treiman, telefon +372 52 35 305 või

e-post anar.treiman@mail.ee

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus