Sooja suve on hea nautida kodus

Ometi on saabunud niisugune suvi, kus puhata Eestis on kõige parem! Külmale talvele on järgnenud soe suvi, niisugune, mida ei mäletagi, et oleks varem olnud.

Ei tea, kas tänu Islandi vulkaanile või kuidas, aga kui vahepeal hakkas tunduma, et Eestis on isegi mitte kaks, vaid ainult üks aastaaeg, st kogu aeg halb suusailm, siis nüüd paistab nii, et oleme saanud tagasi kõik oma aastaajad.

Arvestades hiljutise seitsmevennapäeva kuuma ja pilvitut ilma, on meil palavust ja päikest garanteeritud vähemalt seitse nädalat. Rõõmu kui palju, eriti neile, kellel on puhkus, aga ka teistele, sest rannailm kestab isegi tööpäeva lõppedes.

Eesti on suvel üleni ka meelelahutusega ja kultuuriüritustega kaetud. Ükskõik kus inimene ka ei ela, kindlasti saab ta suve jooksul oma kodukandis millegi ilusa osaliseks. 

Kellel olemas väikegi aiake, ei oska vist tahtagi midagi paremat tänavusest suveilmast. Mis võib olla mõnusam kui nautida hommikukohvi omas koduaias puude vilus või vaadata soojal ööl kodutrepil istudes selges taevas säravaid tähti.  

Õnnetud võivad küll olla magalarajoonide kortermajade elanikud, kellel pole isiklikku päikeselaiku või taevatükki ega võimalust olla segamatult loodusega kahekesi. 

Paraku ei saa vahetpidamata ka saunas viibida ja nii annavad ilmatargad juba kuumahoiatusi. Kui üle 30 kraadine palavus on kestnud nädalapäevad, on keskpäevane päike juba päris vaenulik ja tema kätte kõrbema minna pole enam mõistlik. Tasub elu-olu ümber korraldada ja suviseid öid nautida.

Kultuurikaardil on kogu Eesti etenduste ja kontsertidega nii tihedalt kaetud, et  kauni suveelamuse võib saada kodupaigast lahkumata. Palavaga polegi paremat kui kuulata näiteks jahedas kirikus kaunist muusikat ja nii on paljud pühakojad taibanud hakata rahvale kuumavarju pakkuma.

Nii, nagu möödunud külm talv nõudis inimestelt tempo mahavõtmist ja aeglasemalt elamist, nõuab sama ka kuum suvi. Vähem rabelemist, rohkem aega iseendale ja oma kõige lähemale ümbrusele! Eestimaa on ilus igal pool ja selle asemel, et sulaval maanteel ühest paigast teise kihutada, nautigem vabu hetki kodus. Soe ei kesta nagunii igavesti ja palju kiiremini, kui me seda tahaksime, saabub taas sügis, halb suusailm ja hall argipäev.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus