Skrundast sai Põltsamaa sõpruslinn

Lepingus on märgitud, et mõlemad linnad asuvad tegema mitmetes valdkondades koostööd, vahetama kogemusi ja informatsiooni, ette valmistama ja täide viima ühiseid koostööprojekte.

?Põltsamaa on Skrunda esimene sõpruslinn. Ajalooline tähendus on lepingu sõlmimisel ka seetõttu, et Skrunda ja Põltsamaa on esimesed linnad, kelle vahel sõlmiti koostööleping Eestis asuvas Läti suursaatkonnas,? ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Allakirjutamistseremoonial viibinud Põltsamaa linnavolikogu haridus- ja kultuurikomisjoni esimees, lasteaia Tõruke juhataja Helje Tamme märkis, et Skrunda lasteaednikud on väga huvitatud oma kolleegide tööst Põltsamaa lasteaedades. Helje Tamme loodab, et koostööd hakkavad tegema ka mõlema linna kultuurikeskused, muusikakoolid ja kirikud.

Sõpruslinnade vahelise lepingu sõlmimisel osalesid ka Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu ja ajalehe Vali Uudised toimetaja Merike Kask.

Mõned nädalad tagasi külastas Skrundat ja selle piirkonda Põltsamaa Ettevõtjate Liidu delegatsioon eesotsas Andres Väänaga.

JAAN LUKAS</P>

blog comments powered by Disqus