SK Torma Sport korvpalluritele Sigulda turniirilt III koht

 

5.-7. jaanuarini peetud noormeeste korvpalliturniiril Siguldas saavutasid SK Torma Spordi korvpallurid kolmanda koha.

Traditsioonilisel koolivaheaja turniiril osales seekord neli meeskonda Lätist, üks Leedust ja üks Eestist. Esimeses mängus kohtuti hilisema turniiri võitja Palanga meeskonnaga. Äärmiselt tasavägise kohtumise võitsid lõpuks leedulased tulemusega 57:53. Sama päeva õhtul toimunud teises mängus oldi vastamisi väljakuperemeeste Siguldaga. Ka selle mängu algus kulges punkt punkti heitluses, viimasel veerandil olid meie poisid kindlamad ja esimene võit turniiritabelisse kirjutati numbritega 55:43. Teisel päeval võideti kindlalt VEF/Kekavat 56:36 ja Cesist 60:49. Viimane kohtumine Gulbenega otsustas teise ja kolmanda koha saatuse. Turniiri pikima võistkonna vastu suutsime esimesel poolajal võrdselt mängida, siis hakkasid meie mängijaid kimbutama isiklikud vead ja kaitses lasti vastasel kergeid korve saada. Lõpusireeni kõlades pidime tunnistama kaotust 61:45.

Vaatamata viimasele kaotusele, jäime turniiriga rahule ja kokkuvõttes said poisid head mängupraktikat. Olime väljas seitsme mängijaga ja lühike vahetusmeeste pink saigi tasavägistes kohtumistes otsustavaks.

Võistkonda kuulusid Ako Tõnissoo, kes valiti meeskonna parimaks mängijaks, Andri Väits ja Jaak Raud Tormast, Marnet Meister ja Ragnar Major Jõgevalt, Gabriel Vingertšuk  ja Rene Kütt Mustveest.

Turniiril osalemine sai teoks tänu Torma vallavalitsusele ja OÜ-le Rauduks. Tänud ka kõigi poiste vanematele. Kuna SK Torma Sport koondab oma ridadesse andekamaid poisse nii Jõgevalt kui Mustveest, siis edaspidi loodame, et ka need omavalitsused leiavad võimaluse toetada noorte korvpalli Jõgevamaal.

SK Torma Spordi esindusmeeskond lõpetas Tartumaa Terminal Cup meistriliiga esimese ringi kuue võidu ja kolme kaotusega, millega ollakse turniiritabelis I kohal. 27. novembril 2011 toimunud Jõgevamaa karikavõistlustel korvpallis saavutasid 5. aastat järjest võidu Torma Spordi korvpallurid.

Laupäeval, 14. jaanuaril algusega kell 10.00 toimub Torma Spordihoones Eesti valdade talimängude meeste korvpalli eelturniir, kus mängivad Torma, Võru, Luunja, Paikuse ja Harku meeskonnad. Kõik korvpallisõbrad on oodatud meie maakonna parimale korvpallimeeskonnale kaasa elama!

AARNE NEIMANN

blog comments powered by Disqus