SK Tähe on ühe võidu kaugusel Eesti meistritiitlist

Möödunud nädalavahetusel peetud saalihoki Eesti meistrivõistluste finaalkohtumistes suutis SK Tähe esindusmeeskond nii kodus kui võõrsil alistada Auguri meeskonna, juhtides finaalseeriat 2:1.

Eelmisel reedel peeti teine finaalkohtumine Tallinnas. Seda mängu läksid SK Tähe mängijad kindlalt võitma, sest esimese finaalmängu olid nad Augurile kaotanud. Kohe mängu alguses mindi Auguri vastu 2:0 juhtima.

Teisel kolmandikul ei andnud Jõgeva mehed Augurile samuti kuigi palju väravavõimalusi, vaid suurendasid oma edu veelgi. Teine kolmandik võideti 5:1. Viimase kolmandiku algul löödi võõrustajate väravasse veel üks pall ning Augur oli mängu lõpukolmandiku algul lausa 6:1 kaotusseisus. Vastaste väikeses väravatearves oli oma “süü“ ka SK Tähe puurilukul Rainer Kaldel, kes tegi kohtumises väga head tööd. Enne mängu lõppu suutis Tallinna meeskond siiski ennast leida, kuid vaatamata pealinna võistkonna pingutustele, jäi kohtumise lõppskooriks 7:4 Tähe kasuks ning finaalmängude seis 1:1.

Laupäeval peeti Jõgeval kolmas finaalkohtumine. Sel korral ei alanud mäng SK Tähe jaoks eriti helgelt. Augur ei tahtnud kuidagi finaalseeria edu SK Tähele kinkida ning pealinlased panid kohtumises kõik mängu. Avakolmandikul oli SK Tähe kaotusseis 1:3. Teisel kolmandikul suutis kodumeeskond end mängu tagasi lülitada ning viimasele puhkepausile mindi viigiseisult 4:4. Mängu viimasel kolmandikul näitasid väljaku peremehed end parimast küljest ning lõid viimase kahekümne minuti jooksul veel kolm väravat, jättes oma väravavõrgu puhtaks. Kohtumine lõppes 7:4 SK Tähe võiduga.

Järgmine finaalkohtumine peetakse juba sel laupäeval SK Auguri koduväljakul. “Kindlasti teeme kõik selle nimel, et Tallinnas võita. Ega see kerge ei saa olema, sest neil pole enam midagi kaotada,” tõdes SK Tähe treener Marko Saksing. Veel lisas Jõgeva klubi treener, et nad on finaalkohtumisteks leidnud töötava taktika ning kindlad koosseisud, kelle abil kohtumised võita. “Meil on kindel süsteem ja viisikud, kuid jätaksin need momendil mainimata, sest olulised mängud on veel ees,” otsustas Tähe treener.

Kui SK Tähe järgmise kohtumise võidab, kroonitakse ta Eesti meistriks, kui ei, peetakse viimane ja otsustav finaalkohtumine pühapäeval Jõgeval. Laupäevasele kohtumisele on SK Tähe poolehoidjatel võimalik sõita fännibussiga, mis väljub Jõgeva kesklinnast kell 12.00.