SK Tähe kaotas esimesed veerandfinaalkohtumised

Möödunud nädalavahetusel tuli SK Tähe esindusmeeskonnal võõrsil vastu võtta kaks kaotust Rubene võistkonna vastu, edasipääsuks on tarvis saavutada kolm võitu.

Kaheksandikfinaalis alistas SK Tähe Ulbroka meeskonna 3:0 ning pääses edasi veerandfinaali, kus vastaseks tuli põhiturniiri neljandana lõpetanud Rubene võistkond. Laupäeval Rubene koduhallis peetud kohtumisel tuli SK Tähel võtta vastu kaotus 3:6. Esimesel kolmandikul suutis skoori teha vaid Rubene meeskond, visates ühe värava, teine kolmandik lõppes seisuga 2:4 võõrustajate kasuks ning viimasel kolmandikul suutis SK Tähe lisada vaid ühe värava Rubene kahe vastu.

Vastastel hea väravavaht

“Ei saa öelda, et oleksime suurelt alla jäänud, me ei suutnud lihtsalt realiseerida väga häid võimalusi,” selgitas treener Saksing pärast mängu. Veel kiitis SK Tähe treener vastaste väravavahti, kes tegi ülihead tööd ning röövis paljud Tähe võimalused.

Pühapäevases mängus tuli Tähel jällegi vastu võtta kaotus. Seekord ei jätnud Rubene mängijad midagi juhuse hooleks ning lõid avakolmandiku jooksul kolm väravat. SK Tähe esimese kolmandiku juures skoori avada ei suutnud. Teine mängukolmandik oli küll skoorivaesem, kuid ainukese värava suutsid visata lätlased. Viimane kolmandik lõppes seisuga 2:3 ning mäng lõppes SK Tähe kaotusega 7:2.

Otsustav mäng peetakse kodus

“Teises kohtumises oleksin tahtnud rohkem võitlust näha, palju palle kaotati üks-ühele mängus,“ hindas kohtumist Marko Saksing ning lisas, et vastaste väravavaht oli järjekordselt heas hoos. “Üheks probleemiks meil oli ka see, et meie põhiväravavaht Rainer Kalde on vigastatud. Ma ei taha öelda, et asendusmees Tõnis Vähi oleks kuidagi halvasti mänginud, kuid pärast esimese mängu kaotust oleksin tahtnud väravavahti vahetada,” rääkis treener, kes kiitis ka Rubene meeskonna ettevalmistust. “Nad suudavad end play-off mängudeks suurepärasesse vormi ajada ja on igale mängule väga keskendunud,” kinnitas Saksing, kes on ka ise aastatel 2006-2007 Rubene meeskonnas mänginud.

Järgmine veerandfinaalkohtumine peetakse laupäeval Jõgeval. Seeria jätkumiseks peab SK Tähe järgmise mängu võitma, kaotuse puhul jääb tulevane mäng Jõgeva meeskonna jaoks Läti meistriliigas viimaseks. „Usun, et laupäevane kohtumine ei jää meile selle hooaja viimaseks, ka möödunud aastal jäime veerandfinaalis 2:0 taha,” hindas olukorda treener, andes koduklubi fännidele lootust. Juhul, kui SK Tähe saavutab laupäeval võidu, peetakse järgmine veerandfinaalkohtumine juba sel pühapäeval Virtuse spordihallis.