SK Tähe jaoks on Läti liiga hooaeg lõppenud

Möödunud laupäeval kohtus JSK Selver/Tähe esindusmeeskond Läti liiga kolmandas veerandfinaalkohtumises Lielvardega. Vaatamata pingutustele   tuli Jõgeva meeskonnal vastu võtta kaotus.

Kaks nädalat tagasi kaotas SK Tähe Lielvardele kaks veerandfinaalkohtumist. Möödunud nädalavahetusel peeti otsustav kohtumine Lielvarde kodusaalis. SK Tähe oli enne kolmandat veerandfinaali mängu üsna keerulises seisus, sest paljud põhimängijad ei saanud vigastuste tõttu oma meeskonda aidata, nende hulgas põhiturniiril hulgaliselt väravaid visanud Pavel Semenov ja Raul Kivi.

Tähe jäi suurde kaotusseisu

Tähe mängijate rivi on terve hooaja vältel olnud üsna hõre ka selle tõttu, et paljud mängijad elavad ja töötavad Soomes ega saa mängudel osaleda. Mängijate puudusest hoolimata otsustati anda endast maksimum ning siiski kolmandaks kohtumiseks Lielvarde koduhalli kohale sõita.

Esimene kolmandik möödus Läti meeskonna dikteerimisel, esimese kahekümne minuti jooksul viskasid Lielvarde mängijad kolm väravat. Tähe ei jõudnud sama aja vältel ühegi väravani. Mäng jätkus pärast esimest vaheaega järjekordselt Lielvarde ülemvõimuga. Kolmekümnendal mänguminutil oli JSK Selver/Tähe kaotusseis juba 5:0. Siiski suutsid Tähe mängijad end teise kolmandiku lõpus kokku võtta ja visata kaks väravat. Viimasel mängukolmandikul viskasid Jõgeva mängijad veel kaks väravat, kuid samaga vastas ka Lielvarde. Seega jäi mängu lõppskooriks 7:5 Lielvarde kasuks, mis tähendas JSK Selver/Tähe jaoks kolmandat veerandfinaalseeria kaotust ning sellega on Jõgeva meeskonna jaoks Läti liiga hooaeg lõppenud.

Sel aastal kohtutakse Auguriga poolfinaalis

Senimaani ongi veerandfinaali jõudmine SK Tähe jaoks parimaks tulemuseks jäänud. Möödunud aastal tuli alla vanduda Rubene meeskonnale. Sel aastal alustati hooaega Läti liigas tulemusrikkamalt. Kui varem on Tähe pidanud Läti liigas mängima ka kaheksandikfinaale, siis sel korral lõpetati põhiturniir nelja parema hulgas, mis andis Tähele esimese play-off ringi vabaks. Vaatamata hästi õnnestunud põhiturniirile, ei soosinud õnn Jõgeva meeskonda kuidagi, pea kolmandik põhirivistusest on kas vigastuste või töö tõttu mängudest eemal. SK Tähe klubi treener Marko Saksing lootis hooaja algul, et Läti liigas jõutakse ka lõpuks poolfinaali. Kõigist pingutustest hoolimata sel hooajal nelja parema meeskonna hulka ei jõutud.

Siiski on pooleli veel Eesti meistriliiga finaalturniir. Põhiturniiri lõpetas SK Tähe esindusmeeskond teise kohaga, mis tähendas automaatselt poolfinaali pääsu. Sel aastal tegi põhiturniiri võitja SK Augur/Wasteland huvitava sammu, nimelt valis SK Augur endale poolfinaali vastaseks SK Tähe. Varem on kaks meeskonda kohtunud peaasjalikult alati finaalis, kuid sel korral tahab Augur asjad klaarida juba poolfinaalis. Sel hooajal on Tähe kohtunud Auguriga kahel korral, mõlemad kohtumised on võitnud Tallinna meeskond. Esimene poolfinaalkohtumine peetakse sel pühapäeval kell 20.00 Tallinnas SK Augur kodusaalis.