SK Tähe hooaeg lõppes enneolematu kullasajuga

Lõppenud saalihokihooaega võib pidada Jõgeva SK Tähe jaoks kindlasti läbi aegade üheks edukamaks. Klubi üheksast koosseisust võitis viis Eesti meistritiitli ning kaks pälvis hõbemedali. Lisaks sellele võitsid kõik noortekoosseisud Eesti karikavõistlused.

 

Kui paljudel on JSK Selver/Tähe hooajast ikkagi eredamalt meeles esindusmeeskonna kodus võidetud kümnes meistritiitel, siis ei tohi ära unustada, et klubis on lisaks meestele veel kaheksa koosseisu, kes tegid äärmiselt tubli hooaja. Medalita jäid vaid Tähe duubelmeeskond ja naiskond.

Väga suure saavutusega said hakkama noortevõistkonnad. U11-U17 vanuseklassi koosseisud võitsid meistrivõistlustel kõik kohtumised, mida oli nelja koosseisu peale kokku 52. Meistri- ja karikavõistluste võiduprotsent on täiesti müstiline – SK Tähe võistkonnad võitsid üle üheksakümne protsendi peetud kohtumistest. Klubi treener Marko Saksing selgitas, et nad küll võitsid, kuid lihtsalt ei tulnud kätte midagi ning iga võidu eest tuli võidelda.

Kuigi arvudes tundub hooaeg olevat laitmatu, ei saanud Saksing kõikide koosseisude etteastetega päris rahule jääda. “Kõige raskem oli naiste ja neidudega, sest neil puudus kindel väravavaht,” rääkis Saksing. “Naiskond mängis hooaja lõpus hästi, aga väravavaht vedas alt. Tänapäeval on väravavahi osa kaheksakümmend protsenti. Hea väravavahi puhul oleks võinud mängida finaalis,” nentis Saksing.

Naiste koosseis ei suutnud põhiturniiril ega ka kohamängudel ühtegi kohtumist võita. Veel lisas klubi treener, et praegu on naiste koosseisudega Eestis üsna keeruline. “Muidugi on avastamata paljud Eesti linnad, kus võiks saalihokiga tegelema hakata,” selgitas Saksing.

Mis puutub rahastamisse, siis see on alati olnud spordiklubi jaoks problemaatiline teema. Väikeses kohas on raske sponsoreid leida, kuid samas on klubil tarvis võistelda üheksa koosseisuga ning olla väikeste võimaluste juures tasemel. “Tuleb kuidagi hakkama saada, ega siin midagi hõisata pole,” nentis Saksing, kes momendil täpsemalt sponsoritest rääkida ei soovinud, ainult lisas, et mõned on juurde tulnud ning mõned lahkunud.

Uuest hooajast on treeneri sõnutsi veel vara rääkida. Praeguseks on ainult teada, et kindlasti koosseisud muutuvad. Esindusmeeskonna rivi jääb kindlasti hõredamaks. Praeguseks on juba kindlalt loobumisest teatanud Rein Kivi, kes lõpetas saalihokikarjääri kodus võidetud meistritiitliga. Mis puutub ülejäänud mängijatesse, siis neist on veel praegu vara rääkida. Otsuseid, kes esindusmeeskonnaga võiks väljastpoolt liituda või noortest juurde tulla, hakatakse tegema veidi enne uue hooaja algust. 

Eesti meistrivõistluste medalivõitjad Tähe koosseisudest

Kuldmedalid

Esindusmeeskond

JSK Selver/Tähe 96

JSK Selver/Tähe 98

JSK Selver/Tähe 00

JSK Selver/Tähe 02 

Hõbemedalid

JSK Selver/Tähe 94 neiud

JSK Selver/Tähe 94 

Eesti karikavõitjad

JSK Selver/Tähe 94 neiud

JSK Selver/Tähe 94

JSK Selver/Tähe 96

JSK Selver/Tähe 98

JSK Selver/Tähe 00

JSK Selver/Tähe 02

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus