SK Tähe esindusmeeskonnaga liitus kolm soomlast

Sel aastal on JSK Selver/Tähe esindusmeeskond pidanud juba kaks meistriliiga kohtumist, kus Jõgeva meeskonnale on abiks olnud kolm Soomest pärit mängumeest, kes jäävad võistkonna ridadesse vähemalt selle hooaja lõpuni.

 

SK Tähe treener Marko Saksing rääkis, et soomlaste sattumine nende esindusmeeskonda oli pikaajalise töö ja läbirääkimiste tulemus.

“Iiro Liedega, kes on mänginud ka Soome meistriliigas, oleme rääkinud kaks või kolm aastat, aga alati on tal midagi ette tulnud. Ta on käinud pidevalt mängimas Jõgeva karikaturniiril ja olnud resultatiivne mängija. Sellel hooajal saime lõpuks niikaugele, et ta oli nõus tulema,” ütles Saksing.  

Avakohtumises üle platsi mees

Tehniline ja tugev ründaja Liede võttis kaasa ka kaks kaitsemängijat — Miro Ranta ja Christer Kunttu. “Meil on kaitsemängijatega pidevalt probleeme olnud,” oli Saksing uute kaitsjate klubiga liitumise üle õnnelik.

Mehed on end juba tõestanud ja fännide poolehoiu ära teeninud. Üleeelmisel nädalavahetusel pidas JSK Selver/Tähe aasta esimese meistriliiga kohtumise, kus Jõgeva võistkond suutis esimest korda käesoleval hooajal TTÜ-d võita.

Mängus lõid Tähe rivistuses kaasa ka kolm soomlast. Iiro Liede viskas kaheksast väravast kaks ning hea mängu tulemusena valiti ta ka kohtumise parimaks mängijaks. Miro Ranta andis selles mängus ühe väravani viinud söödu. Samas tõdes klubi treener, et hoolimata võidust, ei võidelnud mehed platsil algusest lõpuni.

“Poole mängu peal juhiti juba 7:2, kuid vahepeal lasti end lõdvaks ja seetõttu kujunes mängu lõpp väga pingeliseks,” vahendas kohtumise emotsioone treener Saksing. Mäng lõppes Tähe 8:6 võiduga. 

Kevadeks on kokkumäng veel parem

Eelmisel nädalavahetusel Eesti Maaülikooli SK vastu peetud kohtumises ei andnud Jõgeva esindusmeeskond jällegi grammigi järele ning näitas end tuntud headuses.

Avakolmandikul mindi juba 3:0 juhtima. Teisel kolmandikul suutis EMÜ küll skoori avada, kuid samaga vastasid ka Tähe mängijad. Kokkuvõttes võitis Tähe mängu seisuga 9:4. Enim tegi skoori Rein Kivi, kes viskas kolm väravat ning tunnistati ka kohtumise parimaks mängijaks. Kiiduväärt oli ka noore väravavahi Martin Rebase etteaste.

Kaks võidetud kohtumist ja uued tugevad mängijad andsid võistkonnale enesekindlust ja teotahet juurde. Treeneri sõnutsi võeti uued mängumehed klubis hästi vastu. “Iiro on väga tehniline ründaja ja loodame, et kevadel hakkab “püss” korralikult paukuma. Miro on väga hea kaitsja, kes avab hästi mängu. Christer on nendest kõige vanem ja loodame tema kogemuste peale,” iseloomustas uusi mängijaid treener Marko Saksing, kes loodab, et kevadistes play-off-ides saavad mehed kokkumängu veel paremini tööle. Siiski ei treeni soomlased meeskonnaga koos, vaid käivad Eestis vaid mängudel, nagu ka sel hooajal uuesti klubiga liitunud Rein Kivi.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus