SK Tähe esindusmeeskond lõpetas hooaja pronksmedaliga

Möödunud laupäeval peeti spordihoones Virtus saalihoki Eesti meistriliiga kolmanda koha kohtumine, kus koduklubi JSK Selver/Tähe suutis alistada Eesti Maaülikooli Spordiklubi meeskonna.

 

Pärast meistriliiga finaalist eemale jäämist tabas SK Tähe esindusmeeskonda pingelangus ning mängijatel oli üsna raske end kolmanda koha kohtumiseks kokku võtta. Siiski tehti endale selgeks, et ka see mäng tuleb võita. “Maaülikooli meeskond tahtis ehk pronksi isegi rohkem, kuid meie eesmärgiks oli ikkagi hooaeg medaliga võita,” ütles SK Tähe treener Marko Saksing.

Väravavaht oli jälle heas hoos

Kohtumise algul avaldas kodumeeskond EMÜ SK meeskonnale üsna tugevat survet. Esimene kolmandik võideti 1:0. Teisel kolmandikul ei antud samuti järele ning vastaste väravasse visati veel üks pall. Viimasel mängukolmandikul ei jätnud Tähe mängijad midagi juhuse hooleks. Rainer Kalde hoidis SK Tähe värava puhtana ning väljakumängijad viskasid EMÜ väravasse veel kolm palli. Kohtumine lõppes Jõgeva meeskonna 5:0 võiduga ning preemiaks said Tähe mängijad kaela tänavuse Eesti meistriliiga pronksmedalid. Kohtumises koguseid resultatiivsuspunkte Valery Maslov, Margus Guss, Raul Kivi, Vladimir Nurmi, Marko Saksing ja Ilmar Niitov.

Pärast pronksimängu selgitas Marko Saksing, et ise ta tulemuse üle uhke ei ole ning enesetunne ei ole just kõige parem. SK Tähe on klubi loomisest saadik siiani igal aastal finaalis olnud. “Nüüd tuleb lihtsalt pea püsti hoida ja edasi mõelda,” tõdes treener.

Tänavuse hooaja algus oli SK Tähele üsna paljutõotav. Läti liigas läks oodatust paremini, hoolimata sellest, et mitmed mängijad ei saanud välismaal viibimise tõttu mängudes kaasa lüüa. Läti liiga põhiturniir lõpetati kolmanda kohaga. Nii head tulemust pole SK Tähe Läti liigas mängides veel saavutanud. Vahetult enne play-off turniiri hakkasid Tähe mehi kimbutama vigastused ning Läti liigas nad veerandfinaalist kaugemale ei jõudnud.

Püütakse jätkata kahes liigas mängimist

Eesti meistriliiga põhiturniiri võitnud Augur kasutas SK Tähe keerulist olukorda ära ja valis nad endale poolfinaali vastaseks. Heast plaanist hoolimata ei saavutanud Augur SK Tähe vastu kolme kerget võitu. Ühes kohtumises tuli SK Augur/Wasteland meeskonnal vastu võtta lausa 11:0 kaotus. Siiski ei olnud SK Tähel poolfinaalides õnne ning finaali pääses valitsev Eesti meister Augur.

Praegu on SK Tähe klubi treeneri Marko Saksingu sõnul järgmisest hooajast liiga vara rääkida. “Ei oska midagi öelda, tahan momendil puhata,” tunnistas Saksing, kellel veel tarvis noorte koosseisuga karikavõistlustel osaleda. Üsna kindlalt väitis treener, et esindusmeeskonnas tulevad mõned muutused koosseisus, kuid sellestki ei soovinud ta veel lähemalt rääkida. Järgmisel hooajal plaanitakse endiselt mängida paralleelselt nii Eesti kui Läti liigas. See teeb hooaja peale üle viiekümne mängu, mis on klubi ja mängijate jaoks üsna kurnav. Eks kõik sõltub ka muidugi rahalisest seisust,” sõnas SK Tähe klubi treener.

JSK Selver/Tähe mängijad ja treener tänavad kõiki fänne ja klubi toetajaid, kes pole raskest hooajast hoolimata koduvõistkonnale  veel selga keeranud.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus