SK Nooruse mehed ronivad kõrgemasse liigasse

Veel üks mäng enne kolmanda liiga hooaja lõppu on Jõgeva SK Noorus 96 jalgpalliklubi mehed kindlustanud endale tabelis teise koha, mis tähendab, et uuel hooajal jätkatakse mängimist juba teises liigas.

Juba teist hooaega on Nooruse meestel olnud eesmärgiks pürgida kõrgemasse liigasse. Eelmisel hooajal jõuti üleminekumängudeni, kuid neid võita ei suudetud ja jätkata tuli ikkagi kolmanda liiga lõuna tsoonis. Siiski suudeti sel korral eesmärk täita ning nüüd, mil hooaja lõpp on vaid ühe kohtumise kaugusel, on kätte võidetud pääs teise liigasse.

Samas pole hooaja viimased kohtumised olnud Nooruse jaoks just lihtsad. Üleeelmisel nädalal Valgas peetud kohtumine FC Warrioriga oli kõike muud, kui ilus jalgpallilahing. Kohtumise avavärav sündis juba mängu üheksandal minutil, mil skoori avas Valga ründaja Siimar Taits. Kolmeteistkümnendal minutil lõi Nooruse mängija Vladimir Ingver omavärava ja seisuks 2:0 Valga kasuks. Noorusel tundus õnnest väga puudu jäävat, sest kahekümne teisel minutil anti Nooruse väravavahile Timo Linbergile rünnaku takistamise eest kollane kaart. Kahel järgneval minutil suutsid Valga mehed enda edu veel kahe värava võra suurendada. Sellele suutis veerand tundi enne poolajavilet vastu panna Nooruse ründaja Nikolai Roop. Vaheajale mindi hämmastava seisuga 4:1, mille järgi tundus, et kohtumine on tehtud.

Siiski oli hea tõdeda, et Nooruse mehed lähtusid alljärgnevast põhimõttest: “kohtumine lõpeb siis, kui on kõlanud kohtuniku lõpuvile”. Mõningad minutid pärast teise poolaja algust tegi Nooruse mängija Jaanus Allas skooriks 4:2, pärast mida teenis värava autor ebasportliku käitumise pärast kollase kaardi. Õnnetuseks lõid Valga mängijad ka endale kümmekond minutit enne kohtumise lõppu omavärava. Kohtumise viigistas vahetusest sekkunud Asso Nettan ning esimesel lisaminutil otsustas mängusaatuse Nikolai Roop, kes lõi seisuks 5:4. Klubi treener Igor Orlov sõnas, et nii kummalist mängu polnud tema mehed ammu mänginud, kuid tulemusega tuleb ju sellegi poolest rahule jääda.

Möödunud laupäeval võõrustasid Nooruse mehed Jõgeva aleviku staadionil liiga liidrit Tartu Quattromedi, kellele jäädi paraku 1:4 alla. Sel hooajal on Quattromed pidanud vastu võtma vaid ühe kaotuse, 15. septembril kaotati Viljandi Tulevikule 0:1. Liiga viimase kohtumise peab Jõgeva Noorus sel pühapäeval kell 12.00 võõrsil Viljandi Tulevikuga.