SK Noorus-96 esindusmeeskond tegi klubi ajaloo edukaima hooaja

Lõppenud jalgpalli Eesti meistrivõistlustel tegi Jõgevamaalt kaasa kolm meeskonda. Oma ajaloo parima hooaja tegi Jõgeva SK Noorus-96 esindusmeeskond, kes saavutas II liiga põhja/ida piirkonnas neljanda koha. See on kõrgeim koht, milleni II liiga turniiril on kunagi jõutud.


Treener Igor Orlovi juhendatav Jõgeva SK Noorus-96 on Eesti II liigas mänginud alates 2013. aastast. Nii kõrgele kui tänavu pole varem jõutud.

„Täitsa korralik hooaeg oli, kuid siiski arvan, et saadud koht pole meie lagi,” lausus treener Orlov. Meeskonna selle hooaja tugevuseks hindas ta noorte tugevate mängijate jõulist pealekasvu. „Neli kuni kuus noormängijat tõusid esindusmeeskonda ja see oli tugev täiendus. Raul-Martin Sirkas kandis läbi hooaja suurt koormust nii esindusmeeskonnas kui ka U19 koondises. Nii peabki olema. Lisaks saavutasime hooajal mitmeid võite liiga tugevamate üle, samas kui tabeli viimastele punkte loovutasime.”

Keeruline, kuid edukas

Ka Nooruse meeskonna ühe mängujuhi Priit Jõeääre sõnul oli aasta hea, seda nii liigas kui ka karikasarjas. „See oli kindlasti tulemuste poolest meie parim hooaeg, kuigi mänguliselt seda võibolla polnudki. Tegelikult oli keeruline hooaeg ja lõpptulemus oli seetõttu isegi üllatus. Rõõmustas noorte pealetulek. Sellised mängijad nagu Raul-Martin Sirkas, Daniel Aganitš või Kirill Matiitšin mängisid oma koha täiega välja. Noored peavadki tooni andma.”
Jõeääre sõnul oli esindusmeeskonnal Andro Lepa näol olemas ka väga tegus kapten. „Andro täitis oma kaptenikohuseid suurepäraselt. Oli kapteni eest nii väljakul kui ka väljaspool seda.”

Esimest hooaega kaptenipaela kandnud Lepp tunnistas ise, et selline tunnustus teeb talle muidugi heameelt.

„Hooaeg iseenesest läks korda nii meeskonnal kui ka minul. Olen rahul, sest tegin oma parima hooaja. Liigaturniiridel ja karikasarjas lõin kokku 14 väravat, sellest II liigas 9,” rääkis Lepp.

Esindusmeeskonna murekohad olid lõppenud liigaturniiril vigastused ja väravavahtide küsimus. Mitmed mängijad, nagu Margo Parkala, Reijo Praats, Jaanus Listra ja Kristjan Kuldmägi langesid keset hooaega raskemate vigastustega välja.

„Nii palju tõsiseid vigastusi varasematest aastatest ei mäletagi,” ütles Jõeäär. Treener Orlov tunnistas, et sama probleem vaevas ka U19 Eliitsarjas mänginud Nooruse ja Spordi ühendmeeskonda, kus 26 registreeritud mängijast jäi lõpuks rivvi üheksa.

Samuti oli esindusmeeskond hädas väravavahtidega. „Meil oli nimekirjas seitse väravavahti, kuid tulemus oli see, et tervelt viies mängus pidi väravas seisma väljakumängija… Lihtsalt õudne. Kuigi püüdsime pikas mängudekavas väravavahid paika saada, siis see kahjuks siiski ei õnnestunud,” nentis Jõeäär.

Meeskonna kapten Andro Lepp lisas: „See oli meie meeskonna suurim miinus. Ei kujuta isegi ette, mida teha, kui ka seitsmest väravavahist ei piisa.”

Kunstmuru ja noortetreener

Kohe oma II liiga debüüthooajal 2013 saavutas SK Noorus-96 esindusmeeskond 5. koha, kuid siis oli liiga koosseis oluliselt nõrgem. Alates 2015. aasta 10. kohalt on meeskond kogu aeg kõrgemale rühkinud. Kas mullune 7. ja tänavune 4. koht annavad kinnitust ka kunstmuruväljaku kasutegurist?

Orlov ja Jõeäär arvavad, et kindlasti on väljakust kasu tõusnud. „Tänu sellele ei ole me hooaja alguses vastastele punkte kinkinud ja ka rahaliselt on kokkuhoid olemas, sest kodumänge ei pea enam võõrsil mängima,” rääkis Jõeäär.

Treener Orlovi sõnul võimaldab kunstmuru hooajaks intensiivsemalt valmistuda. „Kuigi ühistreeningud on esindusmeeskonna puhul siiski keerulised, sest paljud mängijad on igal pool laiali ja kõiki kokku saada pole lihtne.”

Seda on toonitanud ka 19 väravat löönud meeskonna suurim väravakütt Stenver Kleimann-Leimann: „Rünnakute parem realiseerimine jääbki sageli vähese kokkumängu taha.” Jõeääre arvates tuleks tulevikku silmas pidades kiiremas korras klubisse tööle saada noortetreener. „Kandidaat on Karli Küti näol olemas, kuid selleks on vaja ka eelarve kokku saada.”

„Hundid” uskusid edusse

III liiga lõunapiirkonnas neljanda koha saanud FC Jõgeva Wolvesi mängiv treener ja klubi eestvedaja Kervin Kull hindas saavutatud kohta rahuldavaks. „Hooaja algus oli meil hea, kuid suvel vajus mäng ära. Sügisel andsime viimastes voorudes mitu võitu üleminutitel käest ja see sai meile paljuski saatuslikuks. Kaotasime lihtsalt kuus punkti, vastasel juhul võinuksime võidelda esikoha eest, sest tase oli liigas ülivõrdne. Nii et lõpuks saadud neljas koht polnud küll pettumus, kuid tegelikult väärinuks me kõrgemat kohta,” selgitas Kull.

Tema sõnul oli hooaja alguses õige otsus seegi, et duubelmeeskond Äksi Wolves IV liigas mängimist alustas. „Selle tase on midagi muud, kui mängida rahvaliigat, ja see arendas noori mängijaid kõvasti.”

Küsimusele, miks nende esindusmeeskonnas vähe Jõgeva mängijaid on, vastas Kervin Kull: „Nii vähe neid polegi, sest mitmete mängijate Jõgeva päritolu ei teata. Samas pole me ei öelnud nendele Tartu mängijatele, kes tegelikult meie treeningutega on liitunud ja soovivad meid ka liigas esindada. Nagu väikeses kohas ikka, on iga mängija arvel.”

Tuleviku koha pealt ei osanud Wolvesi treener Kull veel täpset vastust anda. „Hetkel panustame saalijalgpalli ja uue hooaja plaane ei ole veel paika pannud. Variante on mitmeid. Kas jätkata nii nagu viimasel hooajal või tõusevad mõlemad meie klubid liiga kõrgemale. Sest Äksi sai õiguse mängida III liigas ja Jõgeva Wolvesile pakutakse tõenäoliselt ka tänavu võimalust liituda II liigaga. Eks see ole juba tõsine mõtlemise koht, kuidas jätkata,” sõnas Kull.

SK Illi jäi debüüdiga rahule

Esmakordselt Eesti meistrivõistlustel mänginud Vaimastsvere SK Illi täitis IV liigas SK Noorus-96 duubelmeeskonna rolli ja tegi seda hästi. Duubli olemasoluga jäid klubis rahule kõik. „Olen hooajaga väga rahul,” kinnitas SK Illi kapten ja üks eestvedajatest Denis Kazakov. „Poisid mängisid hästi ja duublisüsteem õigustas end igati. Ainult hooaja lõpp vajus meil veidi ära ning oma süü oli selles ka väga hõredal mängukalendril.”

SK Illi meeskond kaotas ka juhendi vastu eksimuse läbi, sest meeskonnalt võeti ära 3 võidupunkti, mis oleks turniiri lõpuks tähendanud kaks kohta kõrgemat positsiooni. Samas suudeti võita kõiki meeskondi. Liiga võitja FC Äksi Wolves alistati avaringis koguni 5:1, teised kaks kohtumist kaotati võrdse tulemusega 2:3.

Kazakovi kinnitusel oleks hea jätkata ka uut hooaega sama süsteemiga, kus ollakse Nooruse duubliks. „Aga meilgi on arutelud alles ees, kuidas järgmisel aastal jätkata.”

II liiga

Põhja/ida piirkond (14)

 1. Põhja-Tallinn JK Volta 26 18        3          5          63:22   57
 2. FCI Tallinn 26 18        3          5          71:29   57
 3. JK Sillamäe Kalev 26 17        5          4          66:38   56
 4. Jõgeva SK Noorus-96 26 13        5          8          62:49   44

III liiga

Lõuna piirkond (12)

 1. Põhja Sakala 22        15        1          6          72:44   46
 2. SK Imavere 22        14        1          7          54:44   43
 3. FC Tarvastu 22        13        3          6          73:38   42
 4. FC Jõgeva Wolves 22        12        3          7          73:58   39

IV liiga

Lõuna piirkond (7)

 1. FC Äksi Wolves 18        11        1          6          43:35   34
 2. Tartu FC Helios II 18        9          5          4          33:37   32
 3. Tartu JK Tammeka IV 18 9          4          5          29:28   31
 1. Vaimastvere SK Illi 18 8          2          8          36:36   26
 2. TIIT LÄÄNE
blog comments powered by Disqus