SK Noorus-96 edukas jalgpallihooaeg

B-2 vanuseklassi (1991.-1994. sündinud) poisid mängisid Eesti Noorte meistrivõistlustel II liigas. Kui möödunud aastal saavutasime me selles liigas seitsmenda koha, siis sel aastal oli eesmärk tulla kolme hulka ja selle ülesande suutsime me ka täita.

Kõnealuses liigas mängis sel hooajal kaheksa meeskonda: SK Alko Jõhvi, FC Joker Raasiku, JK Keila, SK Legion Tallinn, Lõuna-Läänemaa SK, HÜJK Emmaste, Pärnu JK Vaprus II ja SK Noorus-96 Jõgeva. Esimene ring ei lubanud meile midagi head: kolm võitu ja neli kaotust andsid meile 9 punkti ja viienda koha. Väravate suhe oli negatiivne (17:18).

Kui rünnakute ülesehitamisega probleeme ei olnud (igas mängus tekitasime palju ohtlikke momente vastaste väravate all ja saime palju värava löömise võimalusi), siis resultatiivse lõpuni õnnestus neid viia suhteliselt harva. Pall ei tahtnud kuidagi vastaste väravasse minna.

Teises ringis olukord paranes. Võitsime seitsmest mängust kuus ja kogusime 18 punkti. Väravate suhe oli positiivne ? 26:10. Kokkuvõttes saime 27 punkti ja võitsime kolmanda koha. Esimene oli SK Alko Jõhvi, teine FC Joker.

Kõige, kõige

Kõige totramaks kaotuseks võib nimetada 1:6 allajäämist SK Legionile esimeses ringis. Vastastel oli seitse väravalöömisvõimalust, millest kuus nad ka realiseerisid, meil aga kümme võimalust ja vaid üks värav! Teises ringis võitsime sama meeskonda 4:2.

Kõige huvitavam mäng oli meil JK Keilaga, mille võitsime 4:3. Eriti tihedalt anti väravale tuld mängu alguses: neljandaks mänguminutiks oli seis 2:2.

Kõige ilusam mäng oli teise ringi mäng SK Alko Jõhviga, mille me võitsime 3:0 (esimeses ringis kaotasime neile 0:5). Terve meeskond töötas platsil suurepäraselt, vastastele ei antud ühtegi võimalust.

Pärast iga mängu hindan treenerina oma mängijaid 10 palli skaalas (kõikides mängu komponentides: tehnika, intuitsioon, suhtlemine ja vastupidavus). Selle mängu eest said kõik mängijad hinde 10, mida varem pole juhtunud.

Hooaja mängisime põhiliselt 4-4-2 taktikalises süsteemis: kaks ründajat, neli poolkaitsjat ja neli kaitsjat. Ründes mängisid väga edukalt Mairo Tikerberi, kes lõi 17 väravat, olles II liiga üks paremaid väravalööjaid, ja Rainer Onopa (kõige kiirem mängija liigas), kes lõi 15 väravat ja oli liigas neljandal kohal.

Löödud värav on terve meeskonna looming ja väravaid ei tule, kui ei ole korralikku poolkaitset. Kiidusõnu väärib Karli Küüt kui meeskonna kõige universaalsem mängija ? poolkaitsja ja väravavaht. Kõige resultatiivsemaid sööte andis Mario Tikerberi, kes ka ise lõi kaks väravat. Väga head pallivaldamistehnikat demonstreeris Silver Vaarend (1 värav). Tublid olid Ati Põldkivi (2 väravat), Georg Servet ja Kaur Vaikmäe.

Eriti tahan kiita meie kaitsemängijaid ja põhiväravavahti, sest kaitsest algavad kõik meie rünnakud. Indrek Roostar, keskkaitsja, on väljakul meeskonna hing. Alati kindlad ja targad äärekaitsjad on Janar Kuusik ja Eigo Loorius. Kõige suurema arengu on teinud teine keskkaitsja Sander Nõmm, kes aastaga sai põhimängija staatuse. Väravavaht Johannes Allingu on alati tubli ja kindel olnud. JK Keilaga peetud mängu algul sai ta raskelt vigastada, aga valu kannatades seisis poolaja lõpuni.

Vahetustes käisid mängimas ja olid tublid Rainer Nõmm, Riho Sisask, Teno Vilu ja Janar Jõgi.

Põltsamaaga kahasse

Noorema rühma poisid (1996 sündinud) mängisid oma esimest hooaega Eesti meistrivõistlustel D-2 vanuseklassis koos Põltsamaa SK Tervis mängijatega ( treener Väino Treimann), olles enamikust vastastest aasta nooremad. Nad saavutasid 12 punktiga viienda koha, mis on just nende vanust arvestades hea tulemus. Tublid olid Jürgen Hiljurand, Taivo Pärnamets, Rainer Bender, Kevin Liblik, Stenver Kleimann-Leiman, Andrei Zevakin, Ossy Kiisel, Sander Vaino, Tanel Päärand ja Siim Tolmusk.

Välishooaeg lõppes Sügiskarika turniiriga, mis toimus novembri algul Tartus. 1992. aastal sündinute vanuseklassis saavutasime tugevas konkurentsis koha, kuid lootused olid suuremad. Lisaks meie poistele mängisid võistkonnas kaasa Henri Kukke ja Eno Lints JK Põltsamaa Spordist (treener Silvar Luht).

Kokkuvõtteks võib öelda, et hooaeg läks igati korda. Lisaks Eesti noorte meistrivõistlustele võtsime osa tugevatest turniiridest ja treeninglaagritest (veebruaris Helsingis, juulis Pärnus), maakonna meistrivõistlustel saavutasime C-klassis esikoha, B, D ja E klassis olime teised.

Tänan kõiki oma klubi mängijad ilusa hooaja eest! Soovin head õppeedukust ja eeskujulikku käitumist: kui õppimine ei ole korras, siis võistlustele ju ei saa!

Suur tänu moraalse ning materiaalse toetuse eest Jõgeva linnavalitsusele, Jõgeva vallavalitsusele, Jõgeva maavalitsusele ja meie klubi tublidele lastevanematele!

Praegu käib juba sisehooaeg. Ent klubi võtab vastu ka uusi, 1996-1998 sündinud mängijaid. Meie treeningud toimuvad spordikeskuses Virtus esmaspäeviti kella 17.30-18.45 ja kolmapäeviti kella 17-18. Info tel 504 4848.

IGOR ORLOV,
SK Noorus-96 treener

blog comments powered by Disqus