SK Mustvee naiskond jõudis finaali

Laupäeval mängiti Kehras saalihoki Eesti meistrivõistluste naiste esiliiga viimane etapp. SK Mustvee naiskond võitis mõlemad mängud, millega kindlustati koht liiga finaalis, kus 6. aprillil kohtutakse Paikusel liigaturniiril esikoha saanud Arencullega.

Kehras mängis Mustvee naiskond avamängu EMÜ II võistkonnaga, kellel oli punktiarve enne seda kohtumist veel avamata. Ometi suutsid tartlannad avaldada SK Mustveele südi vastupanu algusest lõpuni.

Väravatevaese mängu esimene tabamus sündis alles teise kolmandiku lõpusekunditel, kui SK Mustvee viis Kristina Pindi söödust 1:0 juhtima Reili Tooming. Seitse minutit enne kohtumise lõppu tartlased aga viigistasid, kui Annabel Voitka söödust skooris Lota-Ann Haga.

Mustvee naiskonna napi 2:1 võidu vormistas aga juba minut hiljem Eneli Vadi. Söödu andis talle naiskonna kapten Reili Tooming. Sealjuures mängis SK Mustvee 45 mänguminutist neli  minutit arvulises vähemuses, sest kahel korral oli kepilöögi eest karistatud mõlema värava osalist Toomingat.

Märkimist on väärt ka see, et kõva lahingu andnud EMÜ II suutis head vastupanu osutada viimases kohtumises Kuusalu Eluterve Naine võistkonna vastu, võites mängu 1:0.

Enne põhiturniiri viimast mängu Järva-Jaaniga valitses Mustvee koosseisus ärevus, sest eelnevad kaks omavahelist mängu olid kulgenud äärmiselt tasavägiselt ning võitudeni oli jõutud alles lisaajal. Seekord süvendas enesekindlust tõsiasi, et kohtumisele mindi vaid kaheksa platsimängijaga vastaste 12 vastu. See tähendas, et Järva-Jaani on pigem puhanum ja aktiivsem ning Mustveed ootas ees raske ja pingeline mäng.

Mängus saavutas aga SK Mustvee kiire 2:0 algedu, kui juba 3. ja 9. minutil tehti Kristina Pindi tabamustega „sotid” selgeks. Olgugi et mõned minutid hiljem suudeti tänu Reili Vassiljevi tabamusele üks tagasi lüüa, ei andnud Mustvee enam edu käest. Eduseisu hoopis suurendati 41. minutil, kui seisuks 3:1 lõi värava Kätlin Kaarama. Nii polnud enam kahtlust, et SK Mustvee on kindlustanud koha kullamängule.

Mängujärgselt olid mängijad äärmiselt rõõmsad ja tõdesid, et tulemus oli positiivselt üllatav. Klubi väravaht Katrin Kaarama sõnul oli seekordne võistkonna tahe ja panus ääretult tugev, kõik pingutasid ning seda näitasid ka tulemused.

Finaalkohtumine liigaturniiri võitnud Arenculle naiskonnaga mängitakse eeloleval laupäeval, 6. aprillil Paikusel. Pronksile mängivad Finnish Flash ja Järva-Jaani.

Samuti on finaalmängudel määrav roll turniiri parima mängija ja väravavahi valimisel, sest Kristina Pint (16 väravat + 6 söötu) jääb resultatiivseimast maha 4 punktiga ja väravavaht Katrin Kaaramad (90,1 protsenti) lahutab liidrikohast vaid 0,1 protsenti.