Sisty, ainus Jõgevamaa nais-hiphoppar

Aive õpib Jõgeva Gümnaasiumis ja ka Jõgeva Kunstikoolis. Oma esimesed eluaastad veetis ta Jõgeval, ent nelja-aastaselt kolis pere Sadalasse ja 9 klassi lõpetas tüdruk Sadala Põhikoolis.

Detsembri alguses toimus Jõgeval hip-hop üritus. Millega oli täpsemalt tegemist?

See oli mõeldud noortele, keda huvitab räppmuusika, loomulikult olid oodatud ka teised.

Millised on Sinu lemmikmuusikastiilid?

Hip-hop on muusikastiil, milles ma ise elan. Kuulan räppi ja olen sellega seotud kõigi oma kümne sõrmega.

Kuidas Sa avastasid hip-hopi? Kas Sa oled ise laule ja neile sõnu kirjutanud?

Ei mäletagi täpselt, sest see oli ammu. Arvatavasti hakkas mulle selline muusika lihtsalt meeldima. Ise olen kirjutanud laule. Hip-hop on kultuur, mis sobib minu iseloomu ja olemusega. Pealegi arvan, et räppmuusika on ilus, sest kirjutatud lood on tavaliselt elust enesest ja tulevad südamest.

Kuidas sõbrad Sinu muusikavalikusse suhtuvad?

Pole probleemi, sest ega inimene sellepärast veel imelik ole, kui ta teistest stiili poolest erineb. Mul on väga head sõbrad, kes on näiteks punkarid. Samas on paljud mu sõbrad ise ka räpparid.

Hip-hop üritusel esinesid tuntud tegijad, näiteks DJ Möls, kas oli nendega raske kontakti saada ja üritusele esinema kutsuda?

Kusjuures ei olnud raske. Kui oled selles stiilis sees, siis paratamatult tunned teisigi. Ka neid, kes on nii-öelda tuntumad, sest hip-hop rahvas hoiab üldjuhul kokku.

Mis on Sinu meelest ürituse korraldamise juures kõige raskem?

Kõige raskem on vast sponsorite leidmine, sest Jõgeva on ju ikkagi väike linnake ja palju neid ettevõtteid siin ikka on. Siinkohal tahaks tänada kõiki sponsoreid ja loodan koostööle tulevikuski. Peab olema ka hea kriitikataluja, sest alati leidub neid, kellel midagi öelda on.

Hip-hopiga samal ajal toimus kultuurikeskuses teine noorteüritus, kas see konkurendina ei mõjunud?

Kultuurikeskuses toimus hoopis teist laadi üritus, publiku osas polnud mingit kaotust.

Oled Sa varem midagi sellist korraldanud ja

kas plaanid ka tulevikus taolisi ettevõtmisi organiseerida?

See oli põhimõtteliselt esimene minu korraldada olnud suurem üritus ja ilmselt tuleb seda edaspidigi teha. Nimelt pakkus DJ Möls mulle juba samal õhtul endaga koostööd. Märtsis on plaanis Hip-hop pidu number kaks, sedapuhku Tartus.

Mis on Sinu arvates suurim tänu inimesele, kes on ürituse korraldanud? Millele Sa kõigepealt mõtlesid, kui see lõppes?

Tänu polegi vaja, lihtsalt uskumatult hea tunne on, kui rahvas naudib pidu ja inimesed jäävad rahule mu tööga. Ma hindan seda.

BIRGIT KASTEPÕLD

 

blog comments powered by Disqus