Sissevarisenud katuse tekitatud kahju teadmata

Jõgeval varises pühapäeval sisse umbes 400 ruutmeetrit Ehitus Gamma kaupluse katusest, täpne kahju on omaniku sõnul veel teadmata. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud.

Ehitus Gamma ühe omaniku Jõgeva linnapea Kalmer Laini hinnangul on praegu õnneks piisavalt külm ning lumi sulama ei hakka ja veekahjustused jäävad seetõttu ära. Küll aga sajab taevast uut lund juurde.

Kauplus jääb omaniku kinnitusel esialgu suletuks, kui kauaks, ei osanud ta pühapäeva õhtul veel öelda.

Kaupluse sisustus Laini kinnitusel kannatada ei saanud. Ka kaup jäi varingust rikkumata.
Esmaspäeva hommikul alustasid töömehed kaupluse katuse puhastamist lumest. Töömehed märkisid, et lume kättesaamine on küllalt keeruline ja aeganõudev protsess. Katuse taastamine on nende hinnangul lihtsam, sest sissevarisenud osa tuleb pealt ära tõsta, uued katusekonstruktsioonid panna ja seejärel katus uuesti paika tõsta.

Kaupluse omaniku sõnul oli kauplus kindlustatud. “Teeme kindlustusega igakülgselt koostööd,” rõhutas ta.

Päästeamet peab varingu kõige tõenäolisemaks põhjuseks katusele sadanud lund ja soovitab varingute vältimiseks katused lumest puhastada.

Kui pühapäeval käisid inimesed Jõgeval Ehitus Gamma sissevarisenud katust uudistamas ja tõttasid kohe koju oma katuseid lumest puhastama, siis esmaspäeval rookisid katustelt lund nii Selver kui ka Kesk-Eesti Ärikeskus.

Lumekiht katustel on tõepoolest aukartust äratav ja muret tekitav. Kui veel mõelda, mis saab siis, kui see kraam sula tulles vee käsnana sisse võtab…

Kaugel pole enam säravad märtsipäevad, mil räästad sorisevad ja  hange kokkuvajumise krabingi kuulda on. See aeg pole enam mägede taga.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus