Siseministeerium soovitab valimisteks paberivaba valijakaarti

Enne valimisi saadab riik igale hääleõiguslikule inimesele valijakaardi, millel on info valimise aja ja koha kohta. Praegu on valijatel õige aeg otsustada, kas valijakaart tuleb paberil valija elukoha aadressile või paberivabalt e-postkasti.


„Sel aastal on lausa kaks korda võimalik oma hääl anda – märtsikuus riigikogu valimistel ja maikuus Euroopa Parlamendi valimistel. Et valijakaart saada mugavalt oma e-postkasti, soovitame oma eesti.ee aadressi suunata igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile,“ ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas. Kellel juba on eesti.ee e-posti aadress suunatud, ei ole midagi lisanduvat vaja teha. Tänavuste valimiste eel saab paberivaba valijakaardi üle 300 000 inimese, kelle eesti.ee e-posti aadress on juba isiklikule e-posti aadressile suunatud. „Samuti on oluline märkida, et paberivaba valijakaardi saamine ei tähenda, et inimene peaks e-hääletama – oma hääle saab endiselt anda ka valimisjaoskonnas,“ lisas Enel Pungas. Valijakaarti ei pea hääletama minnes kaasa võtma.

Eesti.ee aadressi oma igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile suunates saab edaspidi elektrooniliselt ka teisi olulisi riigi teateid, näiteks infot peatselt aeguvate dokumentide kohta.

Enne riigikogu valimisi tuleks üle vaadata ka oma rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmed. Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 1. veebruari seisuga. Kehtivaid elukoha andmeid saab kontrollida eesti.ee portaalis. Kui elukohaandmed on muutunud, saab seal samas esitada elukohateate oma uue aadressiga. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsesse valla- või linnavalitsusse kohale minnes.

Valijakaardid saadetakse veebruari esimese kahe nädala jooksul. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil. E-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes algavad 21. veebruaril ja eelhääletamine kõikides jaoskondades 25. veebruaril.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus