Sisekaitseakadeemia päästekolled?i päästekoolis algas uute õpilaste vastuvõtt

Sisekaitseakadeemia päästekolled?i päästekoolis Väike-Maarjas algas tänasest uute õpilaste vastuvõtt.
Päästekoolis on võimalik õppida tuletõrjuja-päästjaks, päästekorraldajaks ning tuletõrje- ja päästespetsialistiks. Tuletõrjuja-päästja eriala puhul rutiini karta ei tule. Õpingute ajal on suur hulk praktilise suunitlusega õppetunde, kus harjutatakse nii tavapärast tulekustutamist kui ka ekstreemsemat nööri- ning pinnaltpäästet.

Tuletõrjuja-päästja erialale astuda soovijail tuleb teha üldteadmiste test ja sooritada füüsilised katsed.
Tuletõrjuja-päästespetsialisti erialale pürgijad peavad omama päästekeskuse suunamiskirja ja läbima kutsesobivuse vestluse.

Möödunud sügisest saab päästekoolis õppida häirekeskuse päästekorraldajaks. Päästekorraldaja tööks häirekeskuses on numbrile 112 tulevate õnnetusteadete vastuvõtmine ja töötlemine, samuti päästemeeskondade ning kiirabibrigaadide sündmuskohale väljasaatmine.

Kogu õpiaja vältel saavad päästekooli õpilased tasuta elamise, toidu ja vormiriietuse. Kõiki lõpetajaid ootab kindel töökoht. Päästekoolis on õpilaste käsutuses kaasaegse varustusega uus õppehoone ja hubane ühiselamu. Vastuvõtt Väike-Maarja päästekooli kestab 17. augustini.

Päästekooli tuletõrjuja-päästja erialale õppima pürgijatel tuleb stipendiumi saamiseks ühendust võtta päästekeskuse või piirkondliku päästekomandoga, et sõlmida tööleping. Stipendiumiga toetab päästekeskus nii oma töötajaid, kes soovivad kvalifikatsiooni tõsta, kui annab võimaluse noortele ning kindlustab hilisema töökoha.

TOOMAS VIKS,
Päästeameti pressiesindaja

blog comments powered by Disqus