Sirje Arand valiti eelmise aasta paremate pulmatordimeistrite hulka

Eelmise nädala alguses avaldas internetiportaal pulmad.ee möödunud aasta paremad pulmadega seotud abimehed ja –naised ning sel konkursil jõudis kuue parema pulmatordimeistri hulka ka Jõgeva kondiiter Sirje Arand.


Pulmad.ee Aasta Tegija 2015 nominentide hulka mahtunud Sirje Arand oli tunnustusest siiralt üllatunud. “Eks pruutpaarid olid mind sinna (konkursile – toim) üles andnud, sain sellest teada alles siis, kui hääletus algas,” tunnistas Jõgeva kondiiter. Ta kogus hääletuselt 18 protsenti ehk ligi viiendiku häältest ning jagas selles arvestuses kolmandat-neljandat kohta.

Aastas valmistab Sirje Arand umbes tosin pulmatorti. Ta tõdes, et see töö on keeruline ja paneb kondiitrile väga suure vastutusekoorma. “Ega enne rahulikult hingata ei saa, kui pidu läbi ja lõpuks tagasisidet saad. Siis on nii hea tunne. Kogu see hirm ja pabistamine ununeb aga ruttu ja igatsed juba uut teha. Tegelikult on nii tore tunne, kui kellegi tähtsast päevast sel viisil osa saad,” rääkis tordimeister.

Kuigi peamiselt rõhutakse pulmatordi puhul välimusele ning sageli on tordid mitmekorruselised, ei saa tagaplaanile jätta küpsetise  koostist ja maitset. “Alati teeme enne õiget torti proovitordi. Seega on ka sisu väga oluline. Kui miski ei sobi, siis teeme uue. Pulmatort on siiski elus kõige tähtsam tort ja see peab olema just see õige. Välimuse poolest sobitub tort alati pulmalille, pruudikimbu ja pulmavärviga või mõne muu kaunistuselemendiga,” selgitas ta torditegemise tagamaid.  Seni on kõige suurem Sirje Arandi poolt valmistatud pulmatort kaalunud 18 kilo ning kõige kõrgemal tordil on olnud viis korrust.

Pulmad.ee Aasta Tegija 2015 nominentide hulka valimine annab meistrile võimaluse kasutada tiitli märki käesoleva aasta jooksul oma kodulehel. Seda, kas tunnustus Sirje Arandi klientide arvu suurendada võiks, ei osanud ta ise ennustada, aga avaldas lootust, et ehk pulmatortide puhul küll.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus