Siimustis valmis Stockholmi eeslinna elamukvartal

Puumajatehase osaühingu  Siimustis asuvas tehases valmistatavad ehituskonstruktsioonid müüakse põhiliselt Rootsi. Hiljuti ehitati selles ettevõttes valminud puidutoodetest  elamukvartal Stokcholmi eeslinna.

Puumajatehase osaühingus toodetud detailidest  valmis  Rootsi kuningriigi pealinna servas kolmekümne kilomeetri kaugusel kesklinnast kuuekümne kuuest puitkarkassmajast koosnev elamukvartal. “Majade kokkupanijad olid Rootsist, kuid oleme sedagi tööd ise teinud,” ütles tootmisjuht Tiit Rosin.

“Sidemed kinnisvaraarendajatega  Rootsist on toiminud aastaid ning mõistagi tuleb tellimuste leidmiseks ka endal vaeva näha.  Ettevõtluses maksab ka rahvatarkus, et kel janu, sel jalad,” lisas ta.

Puumajatehase OÜ kuulub nii Eesti kui Rootsi omanikele. Põhiliseks koostööpartneriks Rootsis on ehitusmaterjalide ja -toodete müümise valdkonnas tuntud jae- ja hulgimüüja  Fredells Trävaru AB. Rootsist ja Norrast tuleb ka enamik tellimusi. Eesti klientide osa on küllaltki väike.

“Valmistame Siimustis asuvas tehases seinte, põrandate, katuste ja vahelagede tasapinnalisi puitkonstruktsioone ökoloogilistest ja tervislikest materjalidest. Meil tehtud elementidest  pannakse aastas keskmiselt kokku viiskümmend kuni kuuskümmend ühepereelamu tüüpi maja. Teeme konstruktsioone nii mitmetele majadele, mis valmivad arendusprojekti käigus, kui ka üksikelamutele,” rääkis Tiit Rosin.

Klient esitab Puumajatehasele ehitusprojekti, mille põhjal tehakse tööjoonised, seejärel peetakse nõu, kuidas majakonstruktsioone efektiivsemalt teha, ning siis alustakse Siimustis majaelementide valmistamist.

“Jõgeva maavalitsuse delegatsioon külastas Puumajatehast visiidil Jõgeva valda. Firma tegevus ja areng mõjus tõelise üllatusena. Vastutusrikaste tellimuste saamine Rootsist on tunnustuseks mitte ainult Jõgevamaa, vaid kogu Eesti ettevõtlusele ja tõestab usaldust siinsete meistrimeeste kogemuste ning töö vastu,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus