Siimustis räägiti haldusreformist ja valiti rammumees

Möödunud laupäeval peetud Siimusti aleviku VI alevikupäeval selgitati välja paikkonna tugevaim rammumees ja paremad vastajad viktoriinis. Vestlusringis arutati haldusreformiga seonduvaid võimalusi ja tagajärgi.

Üleriigilise võimukoalitsiooni algatatud haldusreformi eesmärkidest ning sellega kaasnevatest võimalikest protsessidest Jõgeva vallas andsid ülevaate vallavanem Enn Kurg ja vallavolikogu esimees Tiit Lääne. Lääne märkis, et praeguses staatuses jätkamiseks ette nähtud elanike arv 5000 oleks Jõgeva vallale kindlustatud, kui omavalitsuse koosseisu tuleksid Puurmani valla Saduküla piirkonna külad, mille elanikud ühinemisest ise huvitatud on. Teadaolevalt suhtuvad rahva soovi mõistvalt ka Puurmani valla juhid. Mõttevahetust juhtinud alevikupäeva juht Kalevi Kants palus koosolijatel anda hääletamisel hinnang haldusreformi erinevatele stsenaariumidele. Kõige rohkem küsitlusele vastanuid pooldas Jõgeva valla edasi eksisteerimist ilma suuremate liitumiseta. Kõige väiksema toetuse leidis Jõgeva valla võimalik kuulumine suuromavalitsuse koosseisu.

Vallavanem Enn Kurg ütles, et valla praeguste koolide, raamatukogude ja teiste kohalikele elanikele oluliste asutuste ja teenuste püsima jäämine ja areng on omavalitsuse üks prioriteete haldusreformialastel läbirääkimistel.

Siimusti külaseltsi eestvedaja Liivi Lomp märkis, et haldusreformi osas on veel paljud otsad lahtised. “Vestlusring oli huvitav. Tunti huvi, kellega Jõgeva vald soovib liituda ja kas sellest on ka inimestele mingit kasu. Jäi mulje, et täna on veel kõik väga lahtine ja konkreetseid otsuseid pole langetatud ja pole arutatud ühinemise plusse ja miinuseid .Õhku jäi ka küsimus, milleks üldse haldusreform praegusel kujul,” lausus ta.

Siimusti alevikupäeval võeti mõõtu nii kehalistes kui ka vaimetes võimetes. Rammumehe konkursil veeti aja peale maasturit, visati 16 kilogrammi raskust sangpommi kauguse peale ning hoiti õllekasti aja peale, tõsteti vankriratast. “Tiitli Siimusti rammumees 2016 pälvis Egert Schlegel. Viie osaleja hulgas oli ka üks naine, Siiri Mattis, kes tõeliselt entusiastlikult ja vapralt kaasa lõi,” rääkis Liivi Lomp.

“Viktoriini teema puudutas Siimusti alevikku ja inimesi. Üks küsimus oli ka käimasolevate olümpiamängude kohta. 1-2 kohta jäid jagama võistkond 4 ja enam ning Metsa 6,” lisas ta.

Siimusti alevikupäeva korraldas Siimusti külaselts, võistlusi viisid läbi Einar Ilm, Eve Virks ja Hugo Päären. Osalejate arv ulatus  kokkuvõttes saja viiekümneni.

“Inimesed, kes tahavad oma elu mitmekesisemaks muuta, leiavad selleks alati võimaluse. Tuleb kohal olla ja päev enda jaoks huvitavaks teha,” toonitas Liivi Lomp.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus