Siimustis peeti spordi- ja muusikarohket alevikupäeva

Möödunud laupäeval peetud Siimusti aleviku päeval osales ligi kakssada viiskümmend inimest. Osteti ja müüdi käsitöölaadal, prooviti jõudu ja osavust spordivõistlustel, kuulati muusikat ja vaeti ühiskonnelu teravaid teemasid nii üle-eestilisest kui ka kodupiirkonna vaatevinklist.

Alevikupäeva ettevõtmised toimusid Siimusti erinevates paikades. Bussijaama juurest alanud rongkäik suundus lipuväljakule, kus Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev heiskas maakonna, Jõgeva vallavanem Enn Kurg valla ja Siimusti külaseltsi eestvedaja Liivi Lomp Eesti lipu.

“Esimene alevikupäev oli meil juba kaheksa aastat tagasi. Sündmuse korraldamisel peame ennekõike silmas, et inimesed kodudest välja tuleksid ja üheskoos toreda päeva veedaksid,” ütles Lomp oma avakõnes. 

Eriliselt kaasakiskuv rammumehevõistlus  

Alevikupäeva laata peeti bussipeatuse taga muruplatsil. “Ennekõike pakkusid silmailu ehted. Üldiselt  oli käsitöö vaatamist-ostmist väärt. Meie pere ostis näiteks lapselapsele väikese pingi,” rääkis Liivi Lomp. Suure osa programmist täitsid spordivõistlused, mis said  teoks Euroopa Sotsiaalfondi toetusel, sest  Siimusti külaselts osaleb projektis  “Terves kehas terve vaim”.

Liivi Lombi sõnul kujunes  iseäranis pingetpakkuvaks rammumehe valimine, mis koosnes neljast alast: sangpommi rebimisest, auto vedamisest, õllekasti hoidmisest  ja suure ratta kantimisest. Võistlus oli väga tasavägine. Siimusti  rammumeheks  2012 kuulutati  Madis Likk, teiseks jäi Märt Vestel ja  kolmandaks Argo Aru. Toimus ka väikese rammumehe valimine, alad olid samad, kuid natuke kergemad. Võistluse võitis  Steven Seppet, teiseks jäi Joosep Oja ja kolmandaks Karl Grauen. Võrkpallivõistlusel saavutas esikoha võistkond Simmakad, kuhu kuulusid Janar, Kuldar, Alger ja Nelli. Teise koha said Veteranid ja kolmanda koha  Noored. Kuulitõukes oli meestest parim Sulev Jürgenson ja naistest Siiri Kruusalu. Viktoriinivõit läks võistkonnale Siimusti 666. 

Valuküsimuseks elamute nüüdisajastamine

Alevikupäevale olid asjahuvilistega kohtuma tulnud Riigikogu liikmed Aivar Kokk Isamaa ja Res Publica Liidust, Mati Raidma  Reformierakonnast, Marika Tuus-Laul Keskerakonnast ja Jaan Õunapuu Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast. Ühe teemana käsitleti kommunaalkulude tõusmist ja korterelamute uuendamisega seonduvat. Sel teemal võttis sõna ka vestlusringis osalenud Jõgeva vallavalitsuse majandusspetsialist Uuno Laul

“Et Jõgevamaa on ka üks vaesemaid piirkondi, siis oligi rahva mure järjest suurenevad kulud nii toidule kui ka eluasemele. Järjest kallineb gaas, uuest aastast ka elekter, inimesed on tõsiselt mures, mis saab edasi, paljud ei jõua järjest suurenevaid arveid enam tasuda. Nüüdisajastamine on tore ja vajalik, aga kust võtta raha. Seda peaks nüüd meie Riigikogu küll arutama ja leidma ka teostatavaid lahendusi. Maapiirkondades Kredexi toetused üldiselt ei aita,” märkis Liivi Lomp. “Hea, et kõik poliitikud, keda vestlema kutsusime, ka kohale tulid,” lisas ta.

Alevikupäeva juht oli Kalev Pärtelpoeg, lipuväljakul musitseeris Feliks Hermann, õhtuse peo sisustas ansambel Mini-MTJ.  “Mida rohkem päev õhtusse veeres, seda enam inimesi kokku tuli. Päeval töötavad ju paljud aiamaadel või teevad muid toimetusi,” ütles tuntud maletaja Hugo Päären. “Siimusti on elamiseks sobilik paik ja seda suuresti soodsa asukoha tõttu. Töökohti jätkub siin paljudele,” lisas ta.

“Järgmise ja arvult viienda Siimusti alevikupäeva korraldame 2014. aastal,” ütles külaseltsi eestvedaja Liivi Lomp.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus