Siimustis peeti Jõgeva valla lasteaedade murupidu

 

 

Valla lasteaedade murupidu hakati toonase Siimusti Lastekeskuse Metsatareke juhataja Silvi Moonti initsiatiivil pidama neli aastat tagasi. Viimased peod on toimunud Siimusti Lasteaed-Algkooli muusikaõpetaja Silja Piiri eestvedamisel.

Möödunud aastal kutsuti esimest korda “kampa” ka linna lasteaiad. Seitse lasteaiatäit lapsi on just paras seltskond murupeo pidamiseks. Ja kuna kohti, kus enda õpitut näidata ja teiste õpitut vaadata, pole lasteaiaealistel just liiga palju, tullakse kokku meeleldi.

Lasteaiaväravast tantsumurule liikusid lapsed “Rongisõidu”-tantsuga. Seejärel läks aga kohe rokkimiseks: esimese ühistantsuna tantsiti nimelt “Kingarocki”. Ühistantsud vaheldusid lasteaedade üksik- ja kaksiketteastetega. Üks ühistants ? “Mesimumm” ? oli aga selline, mida iga lasteaed isemoodi tantsis. Murupeo eel oli nimelt kokku lepitud ühine saatemuusika ja selle põhjal seadsid iga lasteaia kasvatajad ise tantsusammud.

Ilusaks täienduseks lasteaialaste etteastetele oli Jõgeva kultuurikeskuse tantsustuudio väikeste võimlejate esinemine. Vanuselt olid nad ju teistega üheealised, ent õpetaja Merleen Läänemäe juhendamisel tunduvalt rohkem kehakooli saanud.

Pidu juhtis ja tantsupausid täitis Karu-Matiks kehastunud laiuslanna Endla Tooming. Tema lustliku jutu saatel edenes pidu kohe hulga ladusamalt.

Muidu oli murupidu nagu päris tantsupidu kohe: peotuli oli üles tehtud ja puhvetki töötas. Ja kust see tantsupeoliste järelkasv siis muidu tuleks, kui ühistantsimist ja peopidamist juba lasteaias harjutama ei hakataks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus