Siimustis avas uksed uuenenud kauplus

Väikeses Siimusti alevikus avas neljapäeval 27. novembril veel lõpetamisel oleva välisilmega kauplus ostjate jaoks uksed.

Jõgeva Majandusühistu haldusjuhi sõnul Guido Põldkivi sõnul tingis kaupluse renoveerimise vajaduse Siimustis peamiselt varasema kaupluse liialt väike müügipind. Uuenenud kaupluse netopind ületab 500 ruutmeetri piiri, sellest pinnast müügisaal üle 200 ruutmeetri. Endisel kauplusel oli kogu kaupluse netopinna suuruseks üle 200 ruutmeetri.

Alevisse oli vaja moodsat kauplust

Põldkivi sõnul oli Jõgeva Majandusühistul juba ammu plaanis Siimustisse moodsa väljanägemisega ja suurema müügipinnaga kauplus rajada. Nagu ikka kulub mõttest teostuseni jõudmiseks teatud aeg. Jõgeva Majandusühistu tegi taotluse kaupluse kõrval asuva riigimaa ostuks paar aastat tagasi, mis ka rahuldati. Tänu juurde ostetud maa-alale sai olemasolev kauplusehoone juurdeehituse. Juurdeehiutse osas asubki praegune müügisaal. Vanasse ossa jäi laoruum, tehnoruumid, taara vastuvõtu ruum, juhataja kabinet ja muud kaupluse toimimiseks vajalikud abiruumid.

Põldkivi sõnul neil ehitaja leidmisega probleeme ei tekkinud. Tänavu kevadel valmis Jõgeva Majandusühistul uus kauplus Ida-Virumaal Avinurmes, mille ehitas Lähte Ehitus. Seetõttu tehti ehitamiseks pakkumised nii Lähte Ehitusele kui Cobra Grupile. Läks nii, et Cobra Grupi pakutud hind oli soodsam kui Lähte Ehituse oma.

Ehitus-remonditöö läks objektil käima natuke enne käesoleva aasta jaanipäeva. Kaupluse ehitamise tähtaeg on küll algselt plaanitust natuke pikemaks veninud, kuid sellegi poolest võib tulemusega rahul olla. Haljastustöid ei ole ju enam võimalik teha, need tuleb kevadeks jätta. Kindlasti võib Siimusti kauplust ka innovaatiliseks objektiks nimetada, sest seal on kasutusel energiasäästlikud lahendused. Näiteks köetakse kauplust külmikutelt väljuva sooja õhuga, mis varem lihtsalt n-ö ilma kütteks läks. Kauplusehoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid, mille abil elektrienergiat hakatakse tootma. Päikesepaneelide kasu ilmneb tegelikult alles järgmisel suvel, kui need reaalselt tööle saab rakendada.

Investeeriti kokku 350 000 eurot

Jõgeva Majandusühistu juhataja Toomas Vahur palus kaupluse avamisel klientidelt mõistvat suhtumist ja kannatlikkust, sest kaupluse töötajad pole veel päris kõikide toimingutega lõpuni valmis saanud, nii mõnigi hinnasilt on veel puudu. Samas tõdes Toomas Vahur, et tema jaoks vastab uuenenud kauplus ootustele. Küll pole veel kätte saadud Jõgeva vallalt taotletud kaupluse kasutusluba, mis antakse välja detsembri algul peetaval Jõgeva vallavalitsuse istungil. Kaupluse rajamisse investeeriti 350 000 eurot.

Kaupluse avamisel tõdesid müüjad Maarja Udras ja Heli Paas, et kauplus on uus ja ilus, kuid neil tuleb sellega veel harjuda. Ka arvutisüsteem on uus, mis vajab veel tundmaõppimist. Samuti on uued kassad, kaalud jne. Müüjannad tõdesid, et tunnevad suurt ärevust, kuidas nad uues poes hakkama saavad.
Kaupluse juhataja Oksana Polomošnova ütles, et on uue kauplusega väga rahul. Juhataja sõnul käisid Siimusti inimesed temalt aeg-ajalt küsimas, millal uus kauplus valmis saab. Juhataja tõdes, et neil kõigil tuleb uue kassasüsteemi, senisest oluliselt suurema müügipinna ja uute oludega veel harjuda ning kõike töö käigus tundma õppida. Juhataja sõnul leiab ta suurest müügisaalist siiski kõik kaubad vajadusel üles.

Avamispäeval poodi tulnud Taimi ütles, et on 34 aastat Siimustis elanud. Selle koha peal, kus vana kauplus asus, tegutses palju aastaid tagasi hoopis saun. Taimi andis ehitusmeestele eesotsas firma juhataja Juhan Algusega kiitva hinnangu, sest nägi oma silmaga uue kaupluse ehitamist. Tema sõnul lõi ehitusfirma juht pajudele ehitus-remonditöödele ise käed külge. Taimi ei saanud kaupluse avamisele eelnenud ööl hästi magadagi ja oli juba hommikul vara üleval, sest ärevus oli nii suur. Tema naabrid käisid tihti Jõgeva kauplustes, kuid naine usub, et nüüd jääb Siimusti inimestel Jõgevale sõitmisi oluliselt vähemaks. Naine jäi väga rahule ka neid kaupluse ehitamise ajal teenindanud autokauplusega.

Linda ütles, et tema on endine kaubandustöötaja ja seetõttu andis müüjatele kaupluse avamise puhul üle lilled. Eaka proua sõnul on uus kauplus väga ilus ja noorema inimesena asuks ta rõõmuga sinna tööle.

Järgmisena saab korda Pae pood

Praegu on Jõgeva Majandusühistul käsil Pae kaupluse projekteermine. Selle kaupluse osas oleneb ehitustöödeni jõudmise kiirus projekteermisest ja erinevate kooskõlastuse saamisest. Toomas Vahur märkis, et reaalset ehitustegevust selle kauplusehoone juures enne tuleva aasta lõppu näha ei saa.

Pärast ümberehitamist saab uues Pae kaupluses olema kaks korda suurem Konsumi kauplus kui praegu ja ka ehitusmaterjalid on plaanis sinna üle viia.

i

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus