Siimusti lastekodu direktoriks valiti Imbi Ivask

Siimusti lastekodu uueks direktoriks valitud Imbi Ivask peab igapäevatöö korraldamisel ja tuleviku planeerimisel oluliseks arvestamist asutuses elavate laste ja noorte ning ka töötajate arvamusega.


Ühe põhjusena ajendas Imbi Ivaskit osalema Jõgeva vallavalitsuse korraldatud konkursil kahekümne kolme aastase töö lõppemine Luua algkooli direktorina õppeasutuse sulgemise tõttu. “Ühtlasi tundsin, et kätte on jõudnud õige aeg ennast proovile panna mõneti teistsuguses  valdkonnas kui tavakool. Sain teada lastekodule juhi otsimisest ja otsustasin kandideerida.” Ivaski sõnul saab käesoleva aasta lõpuks läbi lastekodu senine arengukava. “Oleme juba töötanud välja uue arengukava algpunkte. Tuleviku planeerimiseks koostasin küsimustiku nii personalile kui ka lastele ja noortele. Ootan tagasisidet. Lastekodu jaoks on tarvis stabiilsust ja turvalisust ning vastasikust usaldust, mistõttu väga suuri muudatusi teha ei saa. Mõned uuendused on aga võimalikud ja vajalikud,” ütles Ivask.

Siimusti lastekodus elab kakskümmend kolm last vanuses kolmest kuni kaheksateistkümne eluaastani. Töötajaid on viisteist. “Peagi on tarvis leida uus meistrimees ja vajame ka psühholoogi,” lisas ta. 

Õpitakse igapäevaeluks vajalikku

“Soovime lastele-noortele igati mitmekülgset ja aktiivset tegevust pakkuda. Augustis läheme kogu lastekoduperega Ahja jõele kanuumatkale suve lõppu tähistama. Püüame soodustada igapäevaeluks vajalike teadmiste ja oskuste omandamist. Nii õpime toidu valmistamist, kasvuhoonetes kasvatame tomatit, kurki ja maitserohelist. Et olen lisaks algklassi õpetajale õppinud ka käsitöö ja kodunduse õpetajaks, saan nendel elualadel olla nõuandjaks ka lastekodulastele, eriti tüdrukutele, keda meil on rohkem kui poisse,” rääkis Imbi Ivask. Naine on pärit Sadalast ning enne Luua algkooli direktori ametikohale asumist töötas õpetajana Rakvere esimeses keskkoolis. 

Rajatakse uus mänguväljak

Uus direktor rääkis ka ehitusplaanidest. “Peremaja keldrisse on plaanis ehitada nüüdisaegne saun. Tarvis on uut mänguväljakut, sest senine on amortiseerunud. Tänapäevase mänguväljaku tegemiseks on teretulnud nii rahaline toetus kui ka abipakkumine ehitusmaterjalide annetamisega ja ehitamisel kaasalöömisega,” märkis Ivask.

“Lastekodus elurütmi kuulub rahulik ja meeldiv keskkond. Positiivsete mõtete ja kavatsustega külaliste, kes seotud erinevate elualadega, etteteatatud visiidid on aga alati oodatud,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus