Siimusti kooli lapsed tegid koduasulas orienteerumisel puhta töö

Möödunud kolmapäeval peeti Siimustis maakonna orienteerumispäeva, kus osales kuuskümmend maakonna kooliõpilast. Osavaimad olid raja läbimisel arusaadavatel põhjustel Siimusti kooli õpilased, sest võistlus toimus ju nende kodukandis.

 

Orienteerumispäeva korraldaja ja rajameister Toomas Puss paigutas Siimusti alevikku viisteist kontrollpunkti, mida läksid pärastlõunal kaardi abil otsima kuuskümmend koolinoort üle terve maakonna. Osalema oli kutsud rohkem rahvast, kuid kooliaasta lõpunädalad on kõigil kiired ning seetõttu ei saanud orienteerumisvõistlusel osaleda näiteks Mustvee ja Torma kandi noored.

Võistluse korraldamine Siimusti alevikus andis selle koha koolilastele loomulikult suure eelise, sest nad teavad oma kodukanti nagu oma viit sõrme. See seletab ka fakti, miks lõpuprotokollis olid esimeste seas vaid Siimusti kooli õpilased. Parim õpilane mujalt koolist oli alles viieteistkümnes, selle koha sai omale Liisbet Põldma Põltsamaalt.

Kuigi ilm oli orienteerumispäeval ilus, osalejaid piisavalt ja võistlus õnnestus, jäi siiski sündmust varjutama vahejuhtum pärast võistlust, mil korraldaja Toomas Puss hakkas kontrollpunkte kokku korjama. “Korjasin kontrolljaamu kokku jalgrattaga. Kuna neid korraga minema viia ei saanud, siis panin neist kaks teeserva maha. Olin eemal võib-olla paar minutit ja tagasi tulles avastasin, et üks SI-jaam on varastatud ja üks lõhutud,” meenutas ebameeldivat juhtumit Toomas Puss. Teo kohta tehti politseile ka avaldus ning kahju varastatud ja lõhutud jaama pärast on ligikaudu 95 eurot. Samas lisas Toomas Puss, et selle kontrolljaamaga pole asjatundmatutel inimestel midagi peale hakata ning mõistlik oleks see lihtsalt tagasi tuua. 

Orienteerumispäeva parimad

1. Brigitta Saveljeva                   

2. Pilleriin Kivisikk                     

3. Getlin Eleanor Rahumägi

4. Kadi Värnik

5. Risto Kulbin

6. Helina Rääk

7. Karl-Oskar Järvela

8. Karoliine Tiik

9. Kaisa Heleen Lääne

10. Deymon-Brait Naudre

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus