Siimusti Keraamika uuendab toodangut

Juhatuse liikme Elsa Kursi sõnul tuuakse Eestisse Hiinast ja teistest Aasia riikidest odavaid keraamikatooteid, millega eestimaisel keraamikatööstusel on raske konkureerida. Nii kipub turg iga aastaga kitsenema. “Ettevõte vajab aga arendamist ja riigimaksud maksmist, mistõttu tuleb mõelda alternatiivsele tootmisele. Eelmisel sügisel tegime katsepartii kõnniteekive, mida kõigepealt paigaldasime oma keraamikakaupluse ette ja vaatasime, kuidas kivid talvel vastu pidasid. Kivid osutusid vaatamata karmile talvele sedavõrd vastupidavaks, et pidasime võimalikuks neid suuremates kogustes valmistada ja turustada. Praeguseks oleme kõnniteekive valmistanud eraisikutele. Toote arendamise ja toodangu suurendamise eesmärgil kavatseme teha koostööd haljastusarhitektidega.” Elsa Kurs märkis, et kõnniteekive tehakse käsitööna. “Poorsed kivid lasevad läbi vihmavee ega jäta loikusid kõnniteele.”

Osaühingus on katsetamise korras alustatud ka savist toiduhautamispottide valmistamist. “Selliseid potte pole viimasel ajal tehtud, kuid nõudlus on suur. Vanasti valmistati savipottides aga paljudes paikades pidevalt toitu, kuuldavasti on Setumaal niisugused potid tänaseni kasutusel,” lausus Elsa Kurs.

Juhatuse liige Jüri Neem arvas, et firma tuleviku seisukohalt on toodangu uuendamine igati vajalik. “Tooteid on vaja teha selliselt, et need tarbijas positiivseid emotsioone esile kutsuvad. Neem tõi näite Siimusti keraamikakaupadele müügivõimaluste leidmisest. “Üks Tallinnas Ülemiste järve ääres peagi avatav restoran otsustas pärast erinevate võimaluste kaalumist toidunõud osta just Siimustist. Siimustist on praetaldrikuid ostnud ka Pihkva restoran Vana Tallinn, mis hoiab eestipärast stiili. Jüri Neem teatas, et 2005. aasta lõppes osaühingule Siimusti Keraamika kasumiga, mis annab võimalused erinevate investeeringute tegemiseks.

Elsa Kursi sõnul on plaanis lülituda ühtsesse Jõgevamaa turismivõrku, sest Siimusti asub üsnagi lähedal sellistele turismimagnetitele nagu Palamuse, Elistvere ja Kassinurme. See on mõttekas, kuna neid paiku külastavad turistid tulevad ka Siimustisse pikaajaliste traditsioonidega keraamikatööstust uudistama.

Koos Elsa Kursi ja Jüri Neemega kuulub osaühingu Siimusti Keraamika juhatusse ka Avo Aru, kes töötas keraamikatööstuse juhatajana ka 10?15 aastat tagasi ja nüüd tänu oma kogemustele taas ettevõtte juhtkonda valiti.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus