Siimusti Keraamika kausid-kannud olid Helsingis nõutud kaup

Ettevõtte müügijuhi Kersti Zelinski sõnul olid enimmüüdavaks kaubaks sibulanõud ja kruusid, aga hästi osteti ka kausse, kanne ja vaase. Päris kõike laadal ära müüa ei õnnestunud, aga tagasi toodi küllalt vähe. “Soomlastele meeldib meie käsitöö, ostmas käivad nad ka siin meie kaupluses,” tõdes ta.

Nostalgiline taaskohtumine

Paljud väliseestlased tulid ja tundsid rõõmu kaussidest, mis neil kunagi kodus on olnud. Samuti meeldis neile tahuline piimakann. “Palju kausse osteti tõepoolest nostalgiast, meie jaoks on need üsna vanad mudelid.”

Zelinski hinnangul on Siimusti Keraamika hinnad soomlastele odavad, samas on toodang neile tuttav ja kvaliteet kõrge.

Laadal jagati võimalikele uutele edasimüüjatele ka oma katalooge ja infot, samuti sobitati tutvust uute koostööpartneritega. “Ootame tagasisidet, loodame parimat,” märkis Zelinski.

Ta peab laata kordaläinuks ja soovitab ka teistel ettevõtjatel julgelt sarnastel üritustel osaleda. “Sind on nähtud, märk jääb maha,” tõdes Zelinski.

Nüüd teatakse Soomes, kus Siimusti asub. “Paljud soomlased arvasid, et Eesti piirdubki ainult Tallinnaga. Meil oli oma boksis kaart üleval, paljud eestlased tulid ja näitasid oma sõpradele, kust nad pärit on. See oli väga meeldiv. Palju teavad soomlased ka. Et me siin nii lähedal asume, siis oli äratundmisrõõm päris suur.”

Parim mainekampaania

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Kaubandus-Tööstuskoja 7.-9. maini Helsingis Senativäljakul korraldatud üritust “Eesti päevad Helsingis” hindavad soomlased nii eesti kultuuri kui ka meie vabariigi ettevõtjate tutvustamise osas kõigi aegade parimaks mainekampaaniaks. Ka EASi juhatuse esimees Tea Varrak peab ettevõtmist EASi nelja-aastase ajaloo parimaks ürituseks.
“Ürituse eesmärk oli Eesti tuntuse ja maine tõstmine Euroopa Liidus, ettevõtjatele kontaktide leidmise ja uutes tingimustes müügivõimaluste andmine,” ütles EASi Soome välisesindaja Valdar Liive. Tema hinnangul korraldas EAS Eesti päevad nii hästi kui suutis.

“Olime ikkagi meeldivalt üllatunud, et soomlaste huvi toimunu vastu nii suur oli. Ülimalt rahul olid ka kaubalaadal osalenud 75 Eesti ettevõtjat, kellest paljud palusid ennast juba tulevastele üritustele registreerida, kus iganes need ka ei toimuks,” tõdes Liive. Tõenäoliselt korraldatakse järgmisel aastal sarnane üritus kas Stockholmis, Riias või Kopenhaagenis.

Ürituse avas pidulikult Helsingi linnapea Eeva-Riitta Siitonen. Ministritest olid kohal kaubandus-ja tööstusminister Mauri Pekkarinen ja peaminister Matti Vanhanen. Laupäeval külastas üritust eraviisiliselt ka Soome president Tarja Halonen. Eestist olid kohal majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen ja kultuuriminister Urmas Paet. Esinejaid oli meilt kokku umbes 500.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus