Siimu-Jaani talus taaselustatakse eelmise sajandi kahekümnendad aastad

Laupäeval Pajusi vallas Jõgeva-Põltsamaa maantee ääres paiknevas Vägari külas Siimu-Jaani talu õuel peetaval “Talurahwa piddo-õhtal” lahutatakse meelt nii, nagu seda tegid meie esivanemad üheksakümmend ja sada aastat tagasi.

Siimu-Jaani talu omanik Terje Paalits lubas, et “Talurahwa piddo-õhta” peetakse ennekõike selles stiilis ja nende kommete järgi, mis levisid Eestis eelmise sajandi kahekümnendatel aastatel.

“Näitemängu esitab harrastusteater Nora Tartust, kõlavad kupleed, ajastukohast turnimist demonstreerivad Põltsamaa spordikooli noored maadlejad treener Arved Külanurme juhendamisel. Muusikalist pidulikkust ja reipust lisab sündmusele Päälinna Pritsimeeste Pasunakoor, kus mängivad pillimehed nii ERSO-st kui ka kaitseväe orkestrist,” ütles korraldaja. Terje Paalitsa sõnul saab kell kolm pärastlõunal algaval ja õhtutundideni kestval peol õppida ka käsitööd. “Lambavillaga ümberkäimist õpetab Hea Villa Selts. Mitmesuguseid käsitöötooteid õpetab valmistama Pajusi vallavanem Reet Alev. Võimalik on hobuvankriga sõita.  Loterii-allegriis on peaauhinnaks suitsupõrsas Põltsamaa valla firmalt OÜ Paju talu,” lisas ta.

“Ajastu ajaloolist tausta aitab esile tuua Põltsamaa muuseum ning suureks abiliseks on peo korraldamisel folklooriselts Jõgevahe Pere,” lisas ta.

“Tahame, et külastajad tunneksid end sel rahvapeol nagu inimesed sada kuni üheksakümmend aastat tagasi,” märkis Paalits, kes kavatseb ajaloohõnguliste pidude läbiviimise Siimu-Jaani talu õuel traditsiooniks muuta.

“Seekordne “Talurahwa piddo-õhta” on pühendatud Eesti Vabariigi 95. aastapäevale ja pärandkultuuriaastale. Sündmuse kordaminekule aitavad kaasa Rahvakultuurikeskus, Pajusi vald ja folklooriselts Jõgevahe Pere,” ütles Siimu-Jaani talu perenaine.

Täpsemat infot “Talurahva piddo-õhta” kohta saab www.siimujaani.com.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus