Siimu-Jaani talu õuele tuleb mees minevikuga

Pühapäeval etendub Vägaris asuva Siimu-Jaani talu õuel näitemäng  Mees minevikuga”, mille esitab Seasaare Näitemänguselts Viljandist.

Näidendi tegevus toimub väikeses provintsilinnas. Heal järjel abielupaari tütar tuleb pealinnast koju kavaleriga, kes aga tulevasele äiale meelepärane pole.

Vallandub pöörane sündmuste virrvarr, kus osalevad  naabriproua Minni oma tütardega ja perekonnasõber kapten Sang. Mängu tulevad ka krahvitiitlit kandev mees ja kuulus operetiprimadonna.

Loo “Mees minevikuga” on lustmänguks seadnud ja lavastanud Margus Vaher Ugala teatrist. Mängivad harrastusnäitlejad Valdeko Jaanson, Reet Raudsepp, Kersti Sillaots, Ene Maaten, Voldemar Nikolajev, Kersti Kobi, Agu Lall, Romet Koser, Marika Poolakese, Jaanus Kukk, Marek Nõmm, Anne Mikson, Annika Kiis, Mari Lember, Ane Purgas.

Siimu-Jaani talu perenaise Terje Paalitsa sõnul tuleb Seasaare trupp neile esinema juba teist korda.  “Koostöö algas sellest, et võtsin nendega ühendust, sest nii eelmisel suvel kavas olnud kui tänavune etendus sobivad taluõuel mängimiseks ideaalselt. Lavastaja käis kohta vaatamas ja oli väga vaimustatud, sest just sellises keskkonnas tahavad nad mängida.

 Seasaare Näitemänguselts on  harrastusteatrite seas üks paremaid ja nende mängu on lust vaadata,” kinnitas perenaine. Tema sõnul mahutab taluõu vabalt kolmsada pealtvaatajat.

Etendus algab kell 12, külalised on oodatud juba alates kella 11-st,” lisas ta.

“Meil ei lõpe etendus kunagi tüki viimaste sõnadega,  vaid pärast jäävad nii näitlejad kui vaatajad õuele kohvi jooma ja muljeid vahetama,” rääkis Terje Paalits.

JAAN LUKAS  

blog comments powered by Disqus