Sihtasutusel Lossi Arendus uus juht

Alates möödunud nädala algusest tegutseb sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus uue juhina praegune Puurmani vallavaolikogu esimees Aare Järvik.

Juba mõnda aega on sihtasutusele (SA) Põltsamaa Lossi Arendus juhti otsitud. Jaanuari keskel asus sellesse ametisse varem Paide abivallavanema ametit pidanud Margit Piho, kes aga juba kaks nädalat hiljem tööst loobus.

Sihtasutuse vastse juhi Aare Järviku sõnul tegi talle ettepaneku juhi kohale asumiseks SA Põltsamaa Lossi Arendus nõukogu. Tegelikult oli Aare Järvik üks nendest, kes sellesse ametisse juba eelmisel korral kandideeris. Samas lausus ta, et vaatamata hiljutisele kandideerimisele sellesse ametisse, tuli tal pärast ettepaneku saamist tõsiselt järele mõelda, kas ta on valmis seda tööd tegema. Ametit vastu võtma kallutas Aare Järvikut esmalt fakt, et praegu polnud tal olemas põhitöökohta. Teisalt tundus talle, kes ta Põltsamaa linna ja piirkonda tunneb, selline ettepanek põneva võimalusena. 

Tunneb kohalikke olusid ja inimesi

Järviku sõnul teadis ta neid inimesi, kes töötavad lossikompleksis tegutsevates asutustes, ning ka Põltsamaa linna kultuuritöö ja meelelahutusega on ta suhteliselt hästi kursis. Eelnevates ametites kohaliku omavalitsuse juhtkonna liikmena on tal tulnud kokku puutuda ka majandustegevuse, raamatupidamisarvestuse ja –aruandlusega ning asjaajamisega.

Varem on ta töötanud Võhma abilinnapea ja Imavere abivallavanemana, Kõo valla kultuuri- ja sporditöö spetsialistina. Tänaseks on Aare Järvik jõudnud juba tutvuda ka lossikompleksis tegutsevate asutuste esindajatega ning nendega arugi pidada.

Aare Järvikul tuli esimese töönädala jooksul ette valmistada lossi restorani kasutamise võimalus Põltsamaa Majandusühistu 100 aasta juubeli tähistamiseks. Edaspidi loodabki ta sihtasutuse juhina lossi restorani uuesti tööle rakendada nii, et see lossikompleksile rohkem tulu hakkaks teenima. Järviku sõnul ei saa loota ainult renditulule. Samuti on tema eesmärk teha head koostööd kogu piirkonna turismi- ja kultuuritöötajatega. Aare Järvikul on suured kogemused spordiürituste korraldajana ning praegugi on ta kutsutud Saadjärve ja Kalevipoja uisumaratoni kommentaatoriks ning kahel nädalavahetusel järjest oli ta selles rollis Adaveres peetud kiiruisuvõistlustel.

Samuti on ta olnud seotud Põltsamaal toimuvate kardivõistluste ning Põltsamaa jõe mängude korraldamisega. Aare Järviku sõnul tunneb ta piisavalt hästi paljusid Põltsamaa kandi tegusaid inimesi ning kohalikke olusid. 

Lossikompleks tuleb Põltsamaa hüvanguks tööle panna

Sihtasutuse vastne juht loodab, et seoses lossikompleksiga üles kerkinud pinged saavad maandatud, sest probleemidele ongi juba tema kinnitusel lahendused leitud. Aare Järviku sõnul on tal olemas terviklik nägemus, kuidas Põltsamaa lossikompleksi kogu Põltsamaa linna kontekstis ära kasutada.

Aare Järvikule kui sünnilt põltsamaalasele seostub Põltsamaa eelkõige lossikompleksiga ning ta hindab  ajaloolist Liivimaa pealinna. Just selles võtmes loodab ta lossikompleksi ka kõigile selle külalistele tutvustada.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus