Sihtasutus Minu Riik külastas Metsatarekest

SA Minu Riik juhatuse liikme Max Kauri sõnul külastasid selle organisatsiooni esindajad jõulude eel Eesti eri paikade lastekodusid.

“Kohtumine lastekodu Metsatareke töötajate ja kasvandikega jättis meile väga hea mulje. Rõõm on tõdeda, et Jõgevamaal on ettevõtteid, kes on leidnud võimaluse lastekodu toetada,” märkis Max Kaur.

Metsatarekeses toimunud vestlusringis olid kõneaineks lastekodude kasvatajate palgaprobleemid.

“Kasvatajate palka on praegu planeeritud tõsta 25 protsenti, kuid minu arvates peaks palgatõus olema veelgi suurem ning kavatsen sel teemal rääkida ka sotsiaalminister Jaak Aabiga,” lausus Kaur.

Koos SA Minu Riik delegatsiooniga oli lastekodus külas Riigikogu liige Marika Tuus, kes aitas lastekodu peremaja kaminasaalis jõulukuuse ehtida.

“Metsatarekese lapsed külastasid hiljuti SA Minu Riik käivitatud projekti raames Riigikogu. Eile saatsin lastekodusse parlamendihoones tehtud fotod. Praegune valitsuskoalitsioon on lastekodu ja ennekõike selle peremaja ehitamist igati toetanud. Möödunud aastal eraldas riik lastekodule kaks miljonit krooni, ka järgmise aasta eelarvesse on Siimusti lastekodu jaoks teatud summa planeeritud,” ütles Tuus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus