Sihikindel ja väsimatu Vaiatu Küla Selts

Novembris 11. sünnipäeva tähistav Vaiatu Küla Selts peab oma elujõu saladuseks aktiivseid ja tahtejõulisi eestvedajaid, häid tingimusi terve pere ühiseks tegevuseks ja rahva tahet kõiges kaasa lüüa. Oma tegemistes ollakse kindlad ja püsivad – ikka pikkamööda, tasa ja targu, nendib Tiina Leeben.

Vaiatu Küla Selts on üle kümnendi hoolitsenud kogukonna ühtekuuluvustunde eest.  On loodud kohti ja võimalusi rahva ühistegevuseks, olgu selleks siis korrastatud park, uus  lastemänguväljak, kiigeplats või ühised peoõhtud.

Hetkel on südameasjaks 2006. aastal alustatud, kuid majanduslanguse tõttu viibinud rahvamaja renoveerimine. Rahvamaja on küla hing ja elanike ühine kogunemispaik. Kuigi remonditööd on pooleli, saab rahvamajas tegutseda, seda võimalust kasutab memmede tantsu- ja lauluring “Hõbe”, samuti on siin noortel oma koht. Vald andis rahvamaja külaseltsi kasutusse tasuta. Renoveerimisjärgus rahvamaja on Tiina Leebeni sõnul  nii mõndagi külastajat üllatanud. Pealtnäha on tegemist vana majaga, ent sisenedes ootab ees kaasaegne ruumilahendus. Rahvamajast võiks saada kogukonna keskus, kus oleks võimalik korraldada üritusi ning koolitusi koos majutuse ja toitlustusega. Praegu kasutatakse suurt saali, mis mahutab 100 inimest, ja kaminasaali 30 inimesele.

Juba praegu on käimas ettevalmistused Vaiatu küla 610. aastapäeva tähistamiseks 2012. aasta suvel. Seoses juubelisündmustega on selle aasta lõpul kohaliku ajaloohuvilise Veljo Kalmu kaasabil valmimas küla ajalooalbum. Album keskendub kolhooside tekkeperioodile:  millised olid tööd ja tegemised sel ajal ja kuidas on need sündmused mõjutanud küla elu ja arengut. Esimene album  küla ajaloost ilmus viis aastat tagasi.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus