Selle suve trend- augud ja pildid

Timo Tulnole on auke teinud poolteist aastat, kuid tätoveeringud on tõsisem kirg ja sellega tegeleb ta juba kaheksa aastat. Kuna Timo kõrva auke ei tee, vaid tegeleb tõsisemate augustamistega, õppis ilusalongi omanik Gerri ise ameti ära. ?Kui on tegemist piercinguga, siis eeldavad inimesed, et peaks ka kõrvaauke saama ja lihtsalt kahju oli neid ilma aukudeta ära saata? ütles ta. Kuna Timo käib Jõgevale auke ja tattoosid tegemas Pärnust, siis tuleb jubaaegsasti ette helistada ja aeg kokku leppida.

Pole nii hull kui arvatakse

Tihtipeale ei julgeta tätoveeringut ega auke lasta teha just nimelt valu kartes. Timo sõnul ei ole tätoveeringute tegemine üldse valulik. Selleks kasutatavat masinat nähes tuleb vist kõigil pettuda, sest see on kujutletust väiksem ja ei meenuta mitte ühegi julma piinamasinat. Ka nõel seal küljes on imeväike ja selle torge pole teab kui koletult valus.

?Tattoo tegemist ei tasu üle tähtsustada, see pole mingi operatsioon? ütleb Timo. Teine põhjus, miks sedalaadi ihukaunistusi kardetakse, on kõikvõimalikud haigused. Timo ja Gerry sõnul on palju nurgataguseid kohti, kus on täiesti tõenäoline mõni tõbi külge saada. Enne enda tätoveerida ja augustada laskmist tuleb veenduda, et augustamiseks ja tätoveerimiseks kasutatavad vahendid on steriilsed.

?Tiarellis? tätoveeringu tegemine on täiesti ohutu, sest enamik kasutatavaid vahendeid on ühekordseks kasutamiseks või hoolega ära desinfitseeritud.

Timo sõnul on liikvel palju libatätoveerijaid, kes naha lihtsalt ära rikuvad. Natukenegi kahtlastes kohtades ei teeks paha tätoveerija mõnest eelnevast tööst fotode nägemine. Timo klientide hulgas on väga palju neid, kes mõnda eelnevalt tehtud pilti üle tahavad teha ning parandada.

Enda töid teeb Timo suure hoolega, sellest ka Tatoo festil värviliste piltide kategoorias teine koht. Oma töödele annab ta kaasa ka garantii ning vajaduse korral teeb oma tööd ilma rahata üle.

Kes, mida ja kuhu

Timo sõnul on tätoveeringuid võimalik teha täiskasvanu nahale. Kui liiga noorele teha, siis kasvab tatoo lihtsalt välja. Kuid auke võib lapsevanema nõusolekul teha juba õige varaselt. Tihtipeale on Timo klientideks 11-12 aastased noored tütarlapsed, kes keelde auku tahavad. Üldiselt lasevad end tätoveerida ja augustada kõik noortest tüdrukutest kuni pensionärideni.

Timo sõnul nõuab enam kannatust tatoveering nahale, mille all on kont- näiteks põlved, küünarnukid, sest see on natuke valulikum kui muud kohad. Sellel suvel on populaarsed erinevad mustrid. Levib palju müüte, et erinevad tätoveeringupildid tähendavad midagi kuid nii see ei ole. Timo sõnul on palju erinevaid stiile kuid midagi konkreetset need ei tähenda.

Tätoveeringuid on Timo teinud juba 3000-4000 ringis ja mõni ime siis, et linnapeal ringi kõndides Timo kätetööd näha võib. Gerri rääkis, kuidas ta hiljuti Kauksis puhkamas käis ja väga omapärase tätoveeringuga tütarlast kohtas. Pikemalt juttu tehes tuli välja, et Timo oligi selle meistritöö autor.

Ka aukude tegemine on ?Tiarellis väga popp. Intervjuu tegemise ajal istusidki ooteruumis kakas tütarlast Kristiina ja Anneli, kes oma augujärjekorda ootasid. Tüdrukud tulid keelde auku tegema ja esimesena augu saanud Kristiina sõnul polnud üldsegi valus, ainult ehmatas natuke.

Kristiina julgustamise saatel lasi augu teha ka sõbranna Anneli ja mõlemad on oma keelekaunistusega väga rahul. Peale neid kahte tütarlast on kord Heleene käes, kes seekord lasi augu huulde teha.

Tulevikus plaanib ta Tiarellis lasta tätoveeringu teha ja ka varem on ta siin käinud, nimelt ninna auku tegemas. Gerri sõnul ongi täna rohkem aukude päev. Päeva jooksul käib tema ja Timo käe alt läbi umbes 20 inimest.

Enne mõtle, siis tule

Kui tätoveering ei meeldi, saab selle Tallinnas lasta eemaldada, kuid sellist juhust pole veel Timol ette tulnud, et keegi oma kehamaalingut eemaldada tahaks. ?Üldjuhul inimesed ikka mõtlevad enne pikalt, kas teha ja kuhu,? rääkis Timo. Kui on näha, et noor inimene ei ole asja üle mõelnud, vaid kiiruga tatokat tulnud tegema, siis annab Gerry talle nõu.

?Ükskord tuli tütarlaps okastraadi pilti käsivarrele tahtma. Küsisin siis talt, kas ta kavatseb okastraadiga ning ballikleidis kunagi mõnele pidulikul üritusele ka minna. Seepeale jäi tütarlaps mõttesse ja lubas kodus asja kaaluda ning hiljem tagasi tulla? jutustas Gerry.

Selle suve elevuse tekitajaks ilusalongis ?Tiarell? on uudis, et nüüdsest on võimalik teha ka nibuauke. Varem neid ei tehtud, kuid nõudlus aina tugevnes ja nüüd on ka see võimalik.

Timo sõnul on aukude tegemiseks parim aeg sügisest varakevadeni, kuid inimesed nagu ärkaks alles suvel. Siis kui aukude ja tatokate demonstreerimise kõrgaeg juba käes on.

?Tiarellis? on auke ja pilte võimalik teha aasta ringi, kuid kahjuks ainult pühapäeviti, sest Timo käib Jõgevale ju Pärnust. Aga igal juhul tuleks enne helistada ja täpsemalt järele uurida.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus