Selle aasta viimased

Igal sügisel kogunevad kooliõpilastest maadlejad Põltsamaale, et selgitada Eesti meistreid vabamaadluses. Nii on see olnud juba viimased kümme aastat.

Tänavused meistrivõistlused peetakse Põltsamaa Felixhallis pühapäeval, 25. novembril algusega kell 12 00. Eelneva info põhjal on oodata Põltsamaale pooltteistsadat noormaadlejat ligemale 30 klubist üle Eesti. Felixhalli suures saalis riputatakse meistrimedalid kaela 13 poistekaalu parimale ja viiele õrnemast soost maadlejale.

Et kohal on Eesti noortemaadluse paremik, siis kujunevad võistlused konkurentsitihedaks, pingelisteks ja ilmselt ka üllatusterohkeiks. Põltsamaa maadlejad võtavad koduvõistlust täie tõsidusega, vigastused hetkel meid ei kimbuta ja oleme vääriliseks vastaseks igale külalisvõistlejale. Meie  esimaadlejad Liina Tähnas ja Kaimo Aljas on heas vormis ja on võimelised võistlema kõige kirkamate medalite eest. Eelmise aasta samal võistlusel võideti Põltsamaale neli medalit, neist kolm kuldset ja üks pronks. Seega on Marek Kütil ja Termet Ploovitsil ees meistrikuldade kaitsmine. Arvestades Mareki ja Termeti hetke sportlikku vormi ja problemaatilist kehakaalu, on tiitlite kaitsmine raske, kuid mitte võimatu.

Teised möödaniku medalivõitjad Aimar Andruse ja Hendrik Orion on oma vanuse tõttu õpilaste seast väljas ja võistlevad medalite eest teistes vanuseklassides. Eelmisel aastal esinesid edukalt veel Kaimo Aljas, Kristjan Orion ja Liina Tähnas, kes saavutasid tublid viiendad kohad, eks nendelgi ole soov medalijagamisse sekkuda. Lootes koduseinte toetusele, heale loosiõnnele ja publiku kaasaelamisele, medalisaajate  hulgas olla ka üllatajaid. Kahekümneliikmeline maadlusmeeskond annab selleks palju võimalusi, treeningutel valatud higi ja vaev on vaja pühapäeval vormida medaliteks. Maadlustüdrukud ja –poisid ootavad lapsevanemaid, sõpru, klassikaaslasi ja kodupublikut Felixhalli võistlustele kaasa elama.

A. NURM

blog comments powered by Disqus