Mitmesuguste harjutuste abil saadi teada, kuidas kontrollida oma häält ja keha ning rahva ees esinedes võimalikult vaba ja loomulikuna mõjuda.
Millega laagris täpsemalt tegeldi?
Anti Kobini seminar
Harjutus nr 1 ehk kuidas välja selgitada «Suursuu 2004».
Vaja läheb osalejaid ja aparaati, millega saab aega mõõta. Ajage suud nii lahti kui saate ? võimalikult pikaks ja võimalikult laiaks. Olge niimoodi minut aega. Kes minutit vastu ei pea, on kaotaja.
Harjutus nr 2 ? kaaslase tunnetamine. See on vajalik siis, kui laval ollakse mitmekesi.
Seiske sõbraga, seljad vastamisi. Nüüd istuge ja siis tõuske jälle püsti, kuid teadke, et selgadevaheline side ei tohi hetkekski katkeda. Algul tundub võimatu, aga kui nipp käes, läheb lausa ludinal!
Harjutus nr 3. Kasuks tuleb jõud, energia ja emotsioonid.
Ülesanne on väga lihtne. Tuleb hüüda «Ohhoo, ohhoo, Ohhoota mere ääres elas üks Ohhoo». Tee seda kõvasti ja selgelt. Kujutle, et oled keset ulgumerd üksikul saarel ning sul oleks väga vaja, et keegi kuskil mitmete kilomeetrite kaugusel sind kuuleks ja saaks aru, mida hüüad.
*Harjutus nr 4 ehk hommikune tõhus trenn.
Ringuta. Ringuta mõnuga. Ringuta nii, et iga sinu lihas oleks korrakski pinges. Venita end pikaks-pikaks, laiaks-laiaks? Ja siis, lötsti, kõik jälle vabaks. Tohutult hea tunne on pärast seda ? pinge on kadunud ja lihtsalt mõnus on olla!
Eve Noormetsa seminar
Harjutus nr 1 ? selg sirgu. Harjutus, mis paneb iga musklimehe jõu, vastupidavuse ja võimed proovile.
Istu rätsepaistes ja aja selg hästi sirgu. Aga proovi ise järele, kas suudad üle minuti olla? Mis kõige parem ? seda trenni saad teha isegi televiisorit vaadates!
Harjutus nr 2 ? kogu keha hõlmav lõdvestus ehk harjutus «Lödi keha». Sobib hästi pärast pingelist istumist.
Lase end vabaks. Üle kogu keha – kõik ihuliikmed, lihased? Ja nüüd lase ihuliikmetel liikuda: vehi lõtvade käte ja sültjate jalgadega. Võid selja ja kõhuga ka vehkida, kui oskad ? peaasi, et pärast seda harjutust tunneksid end üdini vabana.
Harjutus nr 3 ? tunne (ja tunneta) oma keha. Hea lõdvestusharjutus kehalise kasvatuse tunni lõpetuseks.
Seisa ja hinga sügavalt ja rahulikult sisse ja välja? Uuesti sisse? ja välja? Nüüd hakka iga väljahingamisega pead veidi allapoole laskma. Rahulikult? Selgroog proovi võimalikult kaua sirge hoida, ära painuta seda kohe alumistest lülidest, vaid alusta ülemistest ja liigu tasapisi allapoole. Kiirustada pole mõtet. Kui tunned, et oled maale juba piisavalt lähedal, siis hakka iga sissehingamisega ülespoole tagasi liikuma.
Harjutus nr 4 – harjutus sinu kehale ja hingele.
Kui oled vihane või kui on lihtsalt vastik tunne, heida pikali, sule silmad ja lase oma keha ja hing vabaks ning mõtle ilusatest asjadest. Pärast on kohe palju parem olla!
KETLIN TURJAKAS, Põltsamaa Ühisgümnaasium 10b klass