Seitse nõuannet, mida teha, kui on juhtunud liiklusõnnetus

Kevad toob tänavatele rohkem liiklejaid, mootorrattureid, jalgrattureid, samuti käiakse rohkem jala. See aga võib rohkem tekitada olukordi, kus kõik liiklejad tee peale ei mahu.

Pärast liiklusõnnetust tuleb võimalikult kiiresti ja ohutult peatuda ning lülitada autol sisse ohutuled. Piiratud nähtavuse korral tuleb teele panna ka ohukolmnurk. Pimedal ajal või halva nähtavuse korral  peab sõidukist väljumisel olema seljas helkurvest. Kui liiklusõnnetuses on kannatanuid, tuleb anda esmaabi ja teavitada häirekeskust numbril 112. Eelnev on tegelikult elementaarne ning iga liikleja peaks seda teadma. Mida aga peaks tegema, et juhtumi lahendamine sujuks võimalikult kiiresti?

Vormistage sündmuskohal valgel paberil või vastaval blanketil “Teade liiklusõnnetusest” koos teise osapoolega liiklusõnnetuse asjaolud.

 Aktis peab olema kahju põhjustanud inimese allkirjaga kinnitus, et ta võtab vastutuse kahju tekkimise eest. Lisaks peab täidetud akt sisaldama kõikide juhtumi osapoolte andmeid (nimi, telefon, aadress, e-post). Aktile tuleks võimalusel märkida ka tunnistajate nimed ja kontaktandmed.

Võimalusel tehke sündmuskohast, õnnetuses osalenud sõidukitest ja sõidukite asenditest pilte. Kui juhtumil oli pealtnägijaid, küsige neilt kontaktandmed.

Kui osapooled ei ole vastutuse küsimuses ühel meelel, teavitage juhtumist häirekeskust numbril 112; sündmuskoht tuleb säilitada võimalikult juhtumijärgses seisundis.

Vigastatud sõidukid tuleb pärast juhtumi kirjalikku vormistamist sündmuskohal avariipaigalt ära pukseerida. Olenevalt liikluskindlustuse poliisi andnud seltsist, võib see olla kas tasuta või tasuline. Näiteks kaasneb ERGO liikluskindlustuse poliisiga sõiduautodel ja mootorratastel tasuta puksiiriabi.

Pärast liiklusõnnetust pöörduge esimesel võimalusel teatega emma-kumma osapoole kindlustusseltsi poole. Liikluskindlustuse juhtumist saab teavitada mitmel viisil – kindlustusseltsi kodulehel, kindlustusseltsi koostööpartneri juures, e-posti teel, kahjukäsitluse kontoris või telefonitsi.

Pärast juhiste saamist pöörduge esimesel võimalusel kindlustusseltsi soovitatud remondiettevõttesse sõiduki vigastuste fikseerimiseks ja remondikalkulatsiooni koostamiseks.

RAIN TOMINGAS, ERGO kahjukäsitluse osakonna transpordikahjude grupi juht

blog comments powered by Disqus