Seeriavõistluse finaal on peaproov Eesti meistrivõistlusteks

Möödunud laupäeval sai Põltsamaal Felixhallis teoks noorte vabamaadluse seeriavõistluse “Nublust Nabiks” finaal, mis toimus seekord juba seitsmendat korda. Maadlustreener Arved Külanurme sõnul on seeriavõistluste eesmärk valmistada õpilaste klassis maadlevaid noori ette Eesti õpilaste meistrivõistlusteks, mis toimuvad samuti Põltsamaal eeloleval pühapäeval, 24. novembril.

Purustati osalejate rekord

Eelmisel laupäeval olid Põltsamaa Felixhalli maadlusmatil võistlemas kuni 15 aasta vanused põhikooliõpilased. Alumine vanusepiir ei ole seeriavõistluste puhul määratletud, tänu sellele on osalenud isegi lasteaialapsi. Seekordsel võistlusel osales 211 poissi ja 50 tüdrukut, mis on senise seitsme aasta jooksul osalejate arvu poolest rekordiline arv.

Laupäevasel võistlusel osales ka lätlaste võistkond Cesise maadlusklubist, järelikult võis seda jõukatsumist ka  rahvusvaheliseks nimetada. Et meie maakonnas on maadlejaid suhteliselt vähe, on seeriavõistluste finaali puhul tegemist ka Jõgevamaa lahtiste maadlusvõistlustega.

Finaalkohtumistes osales möödunud laupäeval 121 võistlejat, kelle hulgas võistlesid poisid 13 kehakaalust ning tüdrukud 3 kehakaalust. Külanurme sõnul oli esindatud vabariigi õpilasmaadluse paremik, kelle hulgas oli ka kreeka-rooma maadlusega tegelevaid noori. Suurima esindusega oli võistlusel väljas Viljandi maadlusklubi “Tulevik” 24 osavõtjaga, Kohtla-Järve maadlusklubi “Kuldkaru” 21 maadlejat ja Põltsamaa maadlejaid 18.

Põltsamaa võistlejaist  jõudis finaali neli  ja võitjana väljus neist Kaimo Aljas. Vastase paremust tuli seekord tunnistada Karl-Kristjan Küppasel, Penno Pallil ja Egert Astil, kes saavutasid teise koha. Väga hästi esines ka Deivid Võsar, kes saavutas kolmanda koha. Võistlusi teenindas Põltsamaa noortest moodustatud kohtunikebrigaad. Treeneri kinnitusel tulid kohtunikud eesotsas Ergo ja Ardi Andrusega oma ülesannetega suurepäraselt toime.

Põltsamaale kaks esikohta

Viiest osavõistlusest koosnenud seeriavõistluse finaalis selgus ka lõplik paremusjärjestus. Arved Külanurme sõnul on see väga oluline, sest selle väljaselgitamisel hinnatakse kõigi osalejate osavõistlustel saavutatud kohti. Nende tulemuste põhjal õnnetus Põltsamaa maadlejatel jätta kaks esikohta ja kopsakas rahaline preemia kodulinna. Üks võidukatest, Marek Kütt, oli endale enne finaalvõistlust esikoha juba kindlustanud ja tema finaalvõistlusel ei maadelnudki, vaid hoiab ennast pühapäeval toimuvateks Eesti õpilaste meistrivõistlusteks. Treeneri sõnul andis Marek võistlemisest loobumisega oma klubikaaslastele võimaluse võita, kuid nii see siiski ei läinud.

Marek Küti kõrval  osutus võitjaks veel Kaimo Aljas, kogudes maksimaalse arvu punkte. Heas hoos on praegu Viljandi “Tulevik,” — 13 esikohast sai neile osaks kuus. Kohtla-Järve maadlusklubi saavutas kolm esikohta, kaks esikohta kuuluvad Põltsamaa maadlejatele ning üks esikoht jäi Pärnu ning üks Türi klubile.

Põltsamaa maadlejad on mõnel aastal lõpliku paremusjärjestuse põhjal ka neli esikohta saavutanud, aga treener nentis, et aastad ei ole vennad. Penno Pall saavutas lõppjärjestuse alusel 20. koha, Jako Kivimägi 22., Mario Sild 27., Egert Ast 32. ning Sander Helmerand 43. koha.