Seasaare Näitemängu Selts toob  Siimu -Jaani talu õuele saladusliku kübara  

Pühapäeval mängib Viljandimaal tegutsev Seasaare Näitemängu Selts Vägari  külas asuva Siimu-Jaani talu õuel etendust “Saladuslik kübar”.  Esmakordselt järgneb  selles paigas vabaõhuetendusele  simman, kus töötab ka aiakohvik.  

Perenaise Terje Paalitsa sõnul on Seasaare  Näitemängu Selts Siimu-Jaani talus juba mitmendat suve etenduse andnud. “Seekord mängitakse “Saladuslikku kübarat”, kus proua Ly tahab tutvustada onupoeg Alfredile oma veetlevat sõbrannat Liisit. Õnnetuseks kaotab ta  Alfredi seltsis salaja aega veetes oma kübara, mille leiab tema abikaasa Rolf.  Sellest saab alguse kahtlustuste ja armukadedusstseenide rida.

Kui erinev on naiste maailm meeste maailmast ja kas selles leidub ka kokkupuutepunkte, seda näeb juba etenduses. Pärast näitemängu ei pea koju minema. Algab simman, kus pillimeheks kohalik rahvamuusik Reet Otsnik,”  rääkis Paalits.

Seasaare Näitemängu Selts loodi 2009. aastal  ja sai oma nime Seasaare kõrtsi järgi, mille pööningul  asutati aastal 1920 Ugala teater. Praegu tegutseb selts Viljandis Väike-Turu tänaval asuvas  Seasaare Teatris.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus