SDE volikogu juhib Jüri Morozov

Pühapäeval peetud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) volikogu kokkusaamisel valiti selle juhiks Saare vallavanem Jüri Morozov. Volikogu avalduses peetakse vajalikuks ülempiiri seadmist valimiskampaanias tehtavatele kulutustele.

Jüri Morozov oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu juhatajaks ainus kandidaat. Valimisel andis neljakümne neljast volikogu liikmest talle hääle nelikümmend kolm. “Kaheks aastaks valitava volikogu juhataja roll on organisatsiooni töö korraldamine ja juhtimine,” ütles Morozov, kes oli seni SDE volikogu asejuhataja.

“Erakonna volikogu tegi avalduse, milles on ka üleskutse kehtestada kontroll valimiskampaania kulutuste üle. Valimiskuludele ülempiiri seadmine on oluline, sest olukord, kus piltlikult öeldes “ kleebitakse plakatitega kinni” katteta populistlikud valimislubadused, ei saa jätkuda. Eesti vajab seisakust väljatulekuks ja uuteks arenguteks sisulist, konkureerivate ideede poliitilist debatti — sisulist arutelu probleemidele lahenduste leidmiseks,” ütles Morozov.

Lisaks Morozovile kuulub Jõgevamaalt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikokku ka Urmas Paju, kes on SDE Jõgevamaa piirkonna juhatuse liige ja Palamuse osakonna esimees.

“SDE Jõgevamaa piirkonna liikmete arv kasvab ja ligineb varsti kolmesajale. SDE osakonnad on lähiaastatel kavas luua kõikides omavalitsustes, see loob sotsiaaldemokraatlikku maailmavaadet toetavatele inimestele võimaluse oma vallas või linnas kohaliku elu korraldamisel paremini kaasa lüüa,” märkis Morozov.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus