Savisaar kutsus peipsimaalasi Tallinna turgudele kauplema

 

Teisipäeval Mustvee kultuurikeskuses rahvaga kohtunud Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar soovitas Peipsi järvest püütud kala pealinna turule müügile tuua.

Mustvees küsiti Edgar Savisaarelt, kui suure tõenäosusega avanevad taas võimalused Peipsi-äärsete saaduste turustamiseks Venemaal.

“Viibisin hiljuti Peterburis ning kohtusin uue kuberneriga, kelle sõnul ollakse Venemaal valmis Eesti kaupu vastu võtma. Kauplemisvõimalused sõltuvad aga poliitilistest kokkulepetest, mida Andrus Ansipi valitsusega paraku Venemaal sõlmida ei taheta,” ütles Savisaar. “Venemaa turud on olulised, kuid ennekõike kutsun Peipsi kandi inimesi oma toodetega Tallinna kauplema. Järgmisel nädalal avame Tallinnas Lasnamäe turu. Igal laupäevahommikul on lausa rahvamass kogunenud ka kalaturule. Miks ei võiks sellel turul aga müüa ka Peipsi kala, mida seal kindlasti hea meelega ostetakse. Latikas ja teisedki Peipsi kalad läheksid seal kenasti kaubaks,” kinnitas ta.  

Edgar Savisaare sõnul vajavad kalurite ja Peipsi piirkonnas teisteski eluvaldkondades tegutsevate inimeste huvid tõhusamat kaitsmist ja toetamist riiklikul tasemel. “Ehk muutub olukord paremaks siis, kui riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed hakkavad pidevalt esitama valitsuse liikmetele arupärimisi Peipsimaa arenguga seotud teemadel,” ütles ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus