Saskia Alusalu võitis Tallinna rulluisumaratoni

Pühapäeval sõidetud Tallinna rulluisumaratonil sai naistest kindla võidu Saskia Alusalu, meestest oli Marten Liiv eestlastest parimana neljas.

Tänavuse Uus Maa Rullituuri viimase etapina kavas olnud Tallinna rulluisumaratoni 40,6 km pikkusel põhidistantsil võttis üldarvestuses veenva võidu taanlane Stefan Due Schmidt. Rulluisutamise Euroopa meister edestas tänavuse rullituuri valitsejat, Tabasalus ja Jõgeval võidutsenud ning Pärnus teise koha saanud lätlast Reinis Znotinsit rohkem kui kolme minutiga. Znotinsist veel 40 sekundit hiljem lõpetanud peagrupi eesotsas näitasid parimat sprindikiirust Sebastian Paredes Tigreros ja Marten Liiv, fotofiniš andis napi paremuse ja kolmanda koha Venetsueela rulluisuspetsialistile. Esikuuikusse jõudsid veel Mart Markus ja Lauri Koort.

Üldarvestuses 35ndana finišisse jõudnud Saskia Alusalu edestas naistest teise koha saanud Jevgenia Radionikut kahe minuti ja 15 sekundiga ning kolmandana lõpetanud Julia Barakovat viie minutiga. Järgnesid Diana Kaareste, Enel Kõrva ja Arta Irbe.

Adaverelased olid edukad ka lätlase Janis Jurdzsi võiduga lõppenud poolmaratonis, kus naistest oli kiireim üldarvestuses seitsmenda koha saanud Tuuli Vaher.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus